| TheQuestionQuestionQuestion a întrebat:

Salut.
daca iau un supliment cu 99% g de carbohidrati si zaharuri iar proteine 0% o sa am zezultate?(Dextrose)

7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Da. o sa ai o burta misto. proteina creste muschiul, nu carbo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaselnite comerciale.
Mananca fructe si legume de sezon si preferabil de la tine din zona.
Mama natura stie mai bine ce avem nevoie.
http://www.1001vegetarieni.ro/sportivi-si-atleti-de-top-vegetarieni.html

| JohnnyBi a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur ma. toti culturistii sunt vegetarieni dar nu ne zic noua. niciun sportiv de performanta nu este 100% vegetarian ca nu are cum. legumele nu contin toti aminoacizii esentiali de care are nevoie corpul. vegetarieni = prostie. omul este facut OMNIVOR si asa va ramane in toata istoria sa ce va veni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JohnnyBi):

"Nu are cum."
Ca nu vrei tu, sau ca asa ai fost indoctrinat de mic?
Vrei sa dea faliment industria de mortaciuni?

| JohnnyBi a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. pentru ca am facut anatomie, nutritie sportiva si altele. legumele nu contin toti aminoacizii de care are nevoie corpul uman, nu contin uleiuri esentiale precum alea de peste si grasimi saturate, care, oricat de nesanatoase ar parea, corpul are nevoie de ele.

si legumele nu sunt fiinte vii ma? nu cresc la fel ca animalele ma? nu le omoara cand le culeg si pierd legaturile fata de planta? singurele chestii de mancare care nu omori ceva sunt pietrele. pofta buna. indoctrinat esti tu cu porcaria ta de alimentatie de rahat. cu legume nu a facut performanta NIMENI NICIODATA si nici nu va face. ramai un pampalau slab mort. caramizi ai de la mine cand ploua sa nu zbori

| anonim_4396 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Exista si sportivi vegani de performanta.
Incerca sa-ti invingi preconceptiile si fixatiile despre alimentatie.
Nu stii inca nimic.

| RaduDanut a răspuns:

Salut,daca vrei sa iei Dextroza combino cu un supliment care contine proteine o sa ai rezultate.(Conteaza si cum te antrenezi)