| Pompeius a întrebat:

Salutare. Am si eu nevoie de o parere sincera de la cineva care se pricepe. Instructorul de la sala mi-a recomandat sa iau in zilele fara antrenament si chiar si in cele cu antrenament cate 4 pastile de aminoacizi (nu stiu de care, inca nu am aflat) dimineata si seara(in total ar veni cam 8 pe zi). Intrebarea mea este: La ce ajuta aceasta administrare si cum imi va influenta performanta? Si cel mai important imi dauneaza sanatatii administrarea a 8 pastile de amino zilnic sau in zilele fara antrenament? daca da, cum? de ce? Am nevoie de un raspuns precis. ofer funda! multumesc.

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Nu am nimic cu tine sau cu altcineva dar e greu frate sa dati o cautare pe google? e mult mai usor decat sa stai sa scrii o intrebare si sa astepti raspunsul...
In fine http://www.pronutrition.ro/suplimente-pentru-el/aminoacizi/
Mai in concluzie aminoacizii sunt rezultatul de la proteina si sincer eu nu am luat niciodata, eu zic sa iei asa cum spune profesorul si de ce nu il intrebi pe el tot ceea te intereseaza?
Si ca un sfat, fa sala doar sa te intretii, mananca sanatos si ai sa vezi ca o sa cresti mai natural si mai ok decat restul si nu o sa iti creasca burta la 40 de ani. (o sa cresti mai lent dar vei creste natural)

| Cosmin86 a răspuns:

Sincer, bani aruncati happy

Mai bine iei o creatina si un concentrat proteic, decat sa arunci banii pe amino.