| anonim_4396 a întrebat:

Salutare! Cate minute imi recomandati sa alerg pe zi pentru a slabi?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Dacă nu ai antrenament nu poți alerga nici măcar 10 minute, deci începi de la cât poți, îți iei apa cu tine și iei pauze, alergi 30-40 de minute cu tot cu pauze.
Mai poți opta și pentru varianta mers rapid, nu necesită pregătire, pur și simplu mergi cu 5km/h timp de 2 ore, arzi ~600kcal.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Recomandabil este 1 ora, sau cel putin 5km de alergat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat cat sa consumi mare parte din excesul de calorii consumat

Răspuns utilizator avertizat
| AnastasiaK a răspuns:

Nu cu alergatul slăbești, ci cu alimentația. Poți să alergi și ore, nu minute, dar dacă alimentația nu e ok, iar la finalul zilei nu ești în deficit caloric, tot n-o să slăbești.

| isemilia a răspuns:

Cat poti. Important e sa incerci si sa nu te opresti dupa un minut complet. Daca te simti obosit iei o pauza (dupa alergare e bine sa mergi putin, nu sa te asezi direct), iar dupa ce iti recapeti puterile incepi iar. Efectele oricum se vad in timp, asta daca ai si o alimentatie sanatoasa, dar pentru inceput e bine sa faci cate putin, nu te forta.

| CassiusAlexander a răspuns:

Câte poți.

| Gligore2000 a răspuns:

1440 si mergi la sigur.

| anonima2617181 a răspuns:

Cât mai multe, încearcă să dobori un nou record zilnic!