| Marius199998 a întrebat:

De curand m-am apucat de sala si vreau sa-mi iau niste proteine. Am 16 ani, 65 kg, 1, 90 m inaltime. Un prieten mi-a recomandat astea http://www.naturalplus.ro/Gainere-masa-musculara/rapid-m ass. Credeti ca m-ar ajuta? daca nu ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Ideea e ca e un weight gainer, NU "proteine".

Doar un sfert din portie reprezinta "proteine" efectiv.

Cand zici "proteine" zi la un produs care are 35-40 grame de proteina/portie, nu 9.9

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Rapid mass e weight gainer bazat pe carbohidrati, NU pe proteine.

voi ziceti proteine la orice?

| DragosConstantin a răspuns (pentru Cosmin86):

O portie de rapid mass contine 9.9 g de proteine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru DragosConstantin):

Exact, adica extrem extrem de putin, eu prefer 35-40 de gr de proteina / portie.

Si vezi ca mai are 32 gr de carbohidrati.

Deci aprox de 3 ori mai multi carbohidrati.

32 > 9.9 laughing

| DragosConstantin a răspuns (pentru Cosmin86):

Ai uitat sa zici ca mai are si creatina ( 2 g pe portie parca). laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru DragosConstantin):

Ideea e ca e un weight gainer, NU "proteine".

Doar un sfert din portie reprezinta "proteine" efectiv.

Cand zici "proteine" zi la un produs care are 35-40 grame de proteina/portie, nu 9.9

| DragosConstantin a răspuns:

Produsele de la Natural Plus sunt bune, si eu iau de la ei Rapid Mass.

| Marius199998 explică:

Deci is bune pentru a pune masa musculara?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Marius199998):

Combinate cu o alimentatie buna.

Tu trebuie sa intelegi ca astea sunt SUPLIMENTE, adica ele SUPLIMENTEAZA ce lipseste din alimentatie.

Daca tu suplimentezi ceva ce nu lipseste... atunci dai banii degeaba.

Ai jurnal de alimentatie, nu?

| Marius199998 explică (pentru Cosmin86):

Nu am inca, dar as vrea sa-mi zici mie... dai add la extr3m_marius ca sa vorbim mai multe

| alisasdg a răspuns:

Da sunt bune am folosit si eu