| emanuel89q1 a întrebat:

Salutare!
Fac sala de 3 luni și nu știu care dintre proteina și creatina mă ajută mai mult. Nu vreau să mă îngraș.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Dintre cele 2 spuse de tine proteina te ajuta pentru ca ea creeaza masa musculara
creatina are si ea beneficiile sale, dar ea da un efect de pompare, de umflare mai mult

| sweetys a răspuns:

Proteina este mai mult pentru masa musculara, iar creatina pentru energie. Asta e scopul principal pe langa altele. Depinde de ceea ce ai tu nevoie. Le poti lua daca nu iti atingi necesarul zilnic din alumentatie. Ce e prea mult strica. Poti intreba un antrenor sau pe cineva din sala, asa afli informatii mult mai utile si viziuni diferite.

| Lupică27 a răspuns:

Amandoua sunt bune pentru cei care fac sala sau pentru sportivii de performanta.
Daca depasesti aportul de proteine zilnice e posibil sa acumulezi masa dar daca iei conform instructiunilor si mananci cum trebuie nu te ingrasi. Proteina reface masa musculara dar in exces e posibil da, sa acumulezi masa.