| emanuel89q1 a întrebat:

Salutare!
Întrebarea sfântă.
Proteinele îngrașă sau nu?
Eu nu vreau sa mă îngraș ci chiar sa mai slăbesc puține kg. Fac sala de 3 luni, credeți că dacă incep sa iau proteina mă voi îngrașa?

4 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Era mai simplu sa cauti pe Google ce sunt proteinele si care este rolul lor in organism iar atunci ai fi inteles exact ce si cum. Daca ti-e lene o sa iti zic eu pe scurt ca nu ingrasa si nu acesta este rolul lor in corp. (facepalm)

| Lupică27 a răspuns:

Crezi ca daca intrebi de 7 ori vei primi raspunsurile pe care ti le doresti tu?

| Miruna333 a răspuns:

Proteinele sunt necesare. organismului. Ele nu ingrasa direct, dar orice mancare in exces poate ingrasa.
Proteinele te ajuta la slabit. Nu stiu daca te referi la shake-uri proteice dar ele sunt proteinele sunt esentiale pentru functionarea organismului

| SkandallKamataru a răspuns:

Ce faci in sala? stergi greutatile de praf?
Cum naiba sa fii atat de pr0st sa nu cauti pe net sau pe Youtube "Ce e ingrasarea" sau "De ce te ingrasi" unde o sa-ti explice aia un proces atat de simplu numit surplus/deficit caloric ca sa nu mai pui intrebari retardate.