| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!Nu sunt gras dar am ceva burta...nu vreau neaparat sa am patratele dar vreau sa scap complet de burta!ceva idei cum pot face chestia asta?big grin

24 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Atletismul sau inotul sunt cele mai bune. Abdomenele nu te ajuta foarte mult.
Dieta conteaza si ea foarte mult. Cand mananci, mesteca mai mult fiecare imbucatura, stimulezi astfel salivatia, ceea ce duce la o digestie mai buna si in acelasi timp iti aduce si senzatia de satietate mai repede.
Reteta cu boabele de mustar mi se pare de asemenea foarte buna.
As mai adauga aici, vezi ca sunt anumite alimente care stimuleaza termogeneza, ardeiul iute de exemplu, iar altele care consuma foarte multe calorii in digestie, fara sa aduca un aport de calorii insemnat (asa zise alimente cu aport caloric negativ) cum sunt broccoli, varza si alte zarzavaturi.
Cand ti-e foame intre mese, inlocuieste snacks-ul obisnuit cu un "snacks" din morcovi si mere.
Inlocuieste painea alba cu paine neagra si in general orice produse rafinate si semipreparate cu mancare gatita in casa sau mancare cruda (salate de fructe, legume).
O dieta in care legumele si fructele detin un aport insemnat este de asemenea si foarte sanatoasa, scade riscul de boli cardio-vasculare, cancer duodenal si altele.

| Artemis94 a răspuns:

Incearca sa faci miscare, daca nu ai timp de sala alearga pana la locul de munca/scoala, incearca sa nu mananci dupa 6 sau cat mai putin si in nici un caz dulciuri, de asemenea poti face alergari in perna(sunt mai eficiente decat cele obisnuite). Daca esti elev incearca sa te srtaduiesti la ora de sport happy sper ca te-am ajutat happy

| anonim_4396 explică (pentru Artemis94):

Nu mai sunt la liceu...dar sport fac o gramada! joc fotbal foarte mult!

| FadetoBlack a răspuns:

Pai abdomene. dupa parerea measad

| anonim_4396 explică (pentru FadetoBlack):

Crede-ma ca fac o gramadalaughing...n-am burta foarte mare e chiar mica dar nu prea vad rezultate cu abdomenele straight face

| FadetoBlack a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai...thinking stiu eu. i-a fa putina miscare, sau incearca sa mergi la sala... asa cred ca o sa se formeze patratelehee hee
bafta! kiss

| anonim_4396 explică (pentru FadetoBlack):

Cum ziceam...nu vreau neaparat patratele! sa dau burta aia ce a mai ramas jos big grin...pe brate am reusit sa transform in muschi(foarte foarte greu dar am reusit)prin foarte multe flotari dar cu abdomenele nu iese nimic! sport fac mult adica joc fotbal mult dar problema e ca ziua nu prea mananc ca nu prea mi-e foame asa ca seara mananc destul de mult!

| FadetoBlack a răspuns (pentru anonim_4396):

Paii maiiihappy mananca ziua si seara nu manaca, si daca nu ti-e foame... asa normal ca pui pe burta ceea ce mananci seara... thinking sper sa reusesti sa o dai jos happy

| anonim_4396 explică (pentru FadetoBlack):

Sper si eubig grin

| FadetoBlack a răspuns (pentru anonim_4396):

Bafta bafta atunci... si cu vointa happy :d

| anonim_4396 explică (pentru FadetoBlack):

Mersi mersibig grin...cred ca am si gasit o metodabig grin

| FadetoBlack a răspuns (pentru anonim_4396):

I-a sa o aud smug

| anonim_4396 explică (pentru FadetoBlack):

Sarituri cu coardabig grin...ce zici?smug

| FadetoBlack a răspuns (pentru anonim_4396):

E chiar buuun happy
i-a incearca si-mi zici rezutatul :*

| anonim_4396 explică (pentru FadetoBlack):

Incep de seara astalaughing...am sa iti zic numai sa nu uitlaughing

| FadetoBlack a răspuns (pentru anonim_4396):

Atata iti trebuie sa uiti laughing)

| anonim_4396 explică (pentru FadetoBlack):

Ok...imi notezlaughing

| FadetoBlack a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa sa faci kiss

| SimizRobert26 a răspuns (pentru FadetoBlack):

A uitat laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi...chiar aveam nevoie!

| ღLiFeHaSMeAiNgღ a răspuns:

Reusita unei cure de slabire depinde enorm de pregatirea anteruiara a organismului.
Nu se poate trece dintr-o data la un regim sever...trebuie pregatit treptat organismul.
-o problema deloc de neglijat este eliminarea toxinelor purificarea corpului prin diferite moduri:
*transpiratia prin efort(mers gimnastica treburi gospodaresti...etc)
-dusuri zilnice(deschis porii si ajuta la eliminarea toxinelor)
-curatare tuturor portitelor de unde se elimina deseurile(cavitate bucala,nari,ochi urechi)
-evitarea conspipatiei
-reducere pentru. inceput,treptat a cantitati de hrana, mai ale grasimea, dulciuri si paine.

Iti scriu o reteta care da rezultate bune este urmatoarea:

-se ia de 3 ori pe zi,inainte de masa,cite o lingurita cu boabe de mustar, cu apa.
In stomac boabele se unfla si formeaza un mucilagiu care antreneaza toate ridurile de pe intestine, ajutind si la scaderea colesterolului.
Acest mod de viata se pastreaza in continuare.

| anonim_4396 explică (pentru ღLiFeHaSMeAiNgღ):

Dus fac in fiecare zi! dar problema e urmatoarea! Dimineata sau ziua nu prea mi-e foame in schimb seara mananc destul de mult! poate si de aiastraight face

| Moshu232 a răspuns:

Strykr big grin ma pai tu vrei sa faci 100 abdomene intr-o zi si gata sa ai patratele? nu asa se face trebuie sa faci zilnic cate 10-20-30 cu timpul poate chiar mai mult... se mai poate si sa faci miscare... si eu imi pastrez forma mergand la inot! Si eu am avut burta dar de 1 an si cateva luni merg la inot si nu mai am! bafta. Funda?