| doarintrebatima a întrebat:

Salutare, vreau sa ma apuc de sala, problema este ca sunt destul de slab. ce exerciții mi-ati recomanda pentru început?
Dar ce alimentatie mi-ati recomanda sa urmez? Cat si la sala cat si acasa un mic orara daca se poate. Ofer funda!

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Acasa? de ce acasa, vrei sa cresti LENT?

muschii cresc in zilele de pauza.

Acasa REPAUS TOTAL.

Uite un exemplu:
http://www.culturism.ro/......tenta.html

Ai si un exemplu de alimentatie.

| Laurentiu017 a răspuns:

Iti recomand flotari, genoflexiuni, abdomene si gantere. Daca gena ta este sa fii slab, poti manca orice, ca tot slab ramai. Pentru ingrasare, i-a multe vitamine si mananca multe lactate si grasimi: ceafa de porc, sunca etc. Mult succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Laurentiu017):

Ii recomanzi antrenament de COPII MICI SI FIRAVI, nici macar nu incluzi tractiuni si ramat!

Daca tu esti FIRAV, vrei sa fie si el ca tine?

Auzi, vitamine si lactate... doamne laughing

| Laurentiu017 a răspuns:

Cosmin86, da ma, recomanda-i antrenament pentru culturisti. Tu nu vezi ca baiatul doreste exerciti pentru incepatori. Tu la sala, cand ai fost, ai luat prima data haltera de 100 kg? Bravo ma, antrenorule. Un incepator incepe un antrenament la saltea, apoi la scara pentru abdomen, apoi bicepsi, tricepsi etc. Citeste mai bine intrebarea baiatului, tu ce-i recomanzi, puternicule, sa traga masina cu dintii? Ha, ha, ha!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Laurentiu017):

1. da si tu reply pe mesaj, sa primesc si eu notificare.

Tu ai pus COMENTARIU GENERAL ( ca esti un incapabil de felul tau )

2. macar tractiuni sa faca si el, ca din ce i-ai recomandat tu bicepsi si spate nu sunt lucrati mai deloc

3. UNDE am zis eu "100 kg"? Am zis exercitii serioase, nu greutati prea mari.

Copii mici, pun ei comentarii generale.

| Laurentiu017 a răspuns (pentru Cosmin86):

Rasule, am dat comentariu general ca sa vada lumea ce capabil esti, iar chestia cu 100 de kg a fost o ironie. Mars.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Laurentiu017):

Lumea stie ce capabil sunt, vezi si tu peste 20.000 de raspunsuri in domeniu + o gramada de oameni care au si urcat pe scena, antrenati de mine.

Vezi profilul meu ( aici si pe culturism.ro ).

Cand o sa ai si tu 10 ani de sport, atunci imi zice mie "mars".

Copii pampalai si firavi, zic ei "mars" dupa ce recomanda flotari si abdomene!

| Laurentiu017 a răspuns:

Bine cosmin86 esti mondial, esti de nemaivazut...ai numai cupe am inteles.mai bine tacicand eu trageam de fiare la sala pe timpul lui ceausescu tu erai in ...mda