| Bogdan_Cosmin_1989 a întrebat:

Se merita 1600 lei pe un BMX wtp Trust, evident mana a2a, folosit 2 luni si cu urmatoarele piese schimbate : butuc fata: salt plus
butuc spate: salt pro
chidon: salt
furca: salt
janta spate fata: eclat trippin
pedale: eclat
frana: salt plus
cablu de frana: eclat
angrenaj: salt plus
bb set: salt plus
head set: salt plus
foaie fata: salt plus
lant kmc
cadru : Wtp nou trust 2013. Deci?

7 răspunsuri:
| asasaasa a răspuns:

Verbul a merita nu este reflexiv, prin urmare-se merita- este o eroare de exprimare, varianta corecta este-Merita sa...-

| asasaasa a răspuns (pentru Bogdan_Cosmin_1989):

Se scrie -Pa!- dar ce sa ceri de la un analfabet, nu i nimic nu trebuie sa te superi, e bine sa inveti lucruri noi in fiecare zi...

| Bogdan_Cosmin_1989 explică (pentru asasaasa):

- Merci ca m-ai invatat maestre, ai primit ca premiu un os! Stapaneste-l sanatos. laughing

| sтяăiηυŁ a răspuns:

Pai da... Eu cred ca merita 1600.

| gabryel198 a răspuns:

Da se merita.