| Pacquiao a întrebat:

Se vad rezultate in cresterea masei musculare in 3 luni,daca am un antrenament mai intens si o alimentatie buna? Vreau sa imi maresc masa musculara, dar nu exagerat dar in schimb vreau sa am forta happy Ce exercitii recomandati? Sau ce sfaturi imi dati? FUNDA! big grin

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Pentru forta : doar exercitii de baza ( nu pierzi timp cu flexii pentru biceps sau alte izolari ) si MAXIM 4 repetari / serie.

POTI peste 4 repetari, adaugi greutate ( si la flotari, tractiuni, ORICE exercitiu ).

| Pacquiao explică (pentru Cosmin86):

Daca fac flexii pentru biceps, imi maresc masa?
Sau la ce ajuta flexiile pentru biceps? happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Pacquiao):

Sunt exercitii de izolare.

Pentru forta si masa musculara:
http://antrenorulmeupersonal.ro/articole/exercitii-valoroase/

Astea sunt cele mai bune, le poti face doar pe astea. Ai la fiecare un video cu executia corecta.

Mai poti adauga mersul fermeriului si urcatul pe franghie, si alea sunt super bune.

6 răspunsuri:
| naty1919 a răspuns:

Daca vrei asa rapid ia pastile

| clipsteaua a răspuns:

Daca respecti alimentatia si ai un antrenament corespunzator te faci nu foarte mare dar oricum se vede foartr mult schimbarea ta.

| Pacquiao explică (pentru clipsteaua):

Nu vreau sa ma fac foarte mare, vreau sa am forta happy

| clipsteaua a răspuns:

Nici nu ai cum sa te faci mare in 3 luni... In 3 luni esti facut cat de cat, o sa ai abdomen.