| DX190 a întrebat:

Stiti niste exercitii bune de facut la sala pentru intarirea incheieturilor? Ma intereseaza mai mult pentru skandenberg. M-am lenevit si nu am mai dat pe la sala cateva luni si am observat ca am scazut in forta. De asemenea, as dori un program pentru spate thinking

Multumesc, dau funda la cel mai bun raspuns :3 >:

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Da.

Iti trimit pe privat cel mai bun antrenament de skandenberg, cu care am crescut cel mai mult

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Tractiuni cu incheietura indoita ( flexata ). Lucrezi si incheieturi si spate.

Sau static hold intr-o mana ( o mana + 1-2 degete de la cealalta, tot cu incheietura indoita ).

Astea le faceam eu inainte sa incep preagatirea pentru nationale big grin

| DX190 explică (pentru Cosmin86):

1. Static hold? Gen sa ma ridic in tractiune vreo 10-20 de secunde? Nu e izometrie asta?
2. Ma gandeam sa bag la programul pentru spate: pull ups cable rows si chin ups dar mai imi trebuie un exercitiu'... sa bag tractiuni cu un prosop SAU tractiuni intr-o mana asistate? 4 serii fiecare

| Cosmin86 a răspuns (pentru DX190):

Pai static hold = izometrie in engleza happy imi place cum suna

"sa bag tractiuni cu un prosop SAU tractiuni intr-o mana asistate?", ambele. daca vrei intr-o mana asistate, INCEPI cu alea. Cu alea in prosop termini antrenamentul.

" pull ups cable rows", cable? adica la scripete? de ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai ma gandeam la antrenamentul pentru spate sa fac asa:

Tractiuni intr-o mana asistate
Tractiuni (pull ups)
Ramat la scripete
Tractiuni pentru biceps

4 serii fiecare. ce zici cu antrenamentul asta o sa cresc in forta si masa pentru skandenberg?

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da.

Iti trimit pe privat cel mai bun antrenament de skandenberg, cu care am crescut cel mai mult

| Cosmin86 a răspuns:

Ti-am facut un clip cu 3 exercitii de la sala, pentru incheieturi si skandenberg.

Ti l-am trimis pe privat, e strict la sala facut.

| NDC12 a răspuns:

Pentru skanderbeng antrenezi toti muschii nu doar incheieturile.

| bestialu96 a răspuns:

Flotari in pumni, (cu pumni stransi si mainile apropiate)faci pana te ia febralaughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru bestialu96):

Si te ajuta prostia aia la skan? laughing