| Stoiu_Denisa_1998 a întrebat:

Top 10 fructe bogate in proteine

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Pai :
-merele
-perele
-gutuile
-citricele(adica lamai, portocale, grapefruit )
-prunele
-capsunile
-nucile
-piersicele
-caisele
-strugurii. Aproape toate fuctele contin proteine, dar toate in cantitati reduse. Astea care ti le-am dat mai sus sunt cele mai bune, si ai mai putea incerca si untul de arahide. La gust nu e foarte bun ( parerea mea laughing ), dar te ajuta foarte mult si trebuie sa il mananci dimineata. Bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sn4k3):

Fructele au o cantitate NESEMNIFICATIVA de proteine.

Daca mananci pere si mere pentru proteine... mai bine te dai cu capul de pereti.

| Sn4k3 a răspuns (pentru Cosmin86):

laughing Pai am zis mai sus ca fructele contin proteine in cantitati reduse.