| Andreea0612 a întrebat:

Voi faceti sau ati facut exercitii pentru slabit luate de pe net sau youtube?
Daca da, atunci dati-mi si mie link-ul si sa-mi spuneti daca a avut rezultate... si cate zile pe saptamana ati facut.
Multumesc happy

3 răspunsuri:
| ZyReXe a răspuns:

Eu am slabit mult cu o chestie inventata de mine:
Mananca paine prajita (alba) poti manca si 4 felii de paine prajite cu niste unt si ce mai ai tu pe acolo si cu niste legume sau salata si poti manca CAT VREI.
Renunta la dulciuri, Fast-Food
Nu mai baga nimic in gura inainte cu 4 ore sa te culci
Iti dau un pont:
Mananca dimineata 2 oua cu paine prajita(2-3-4 felii) si bea o cana de lapte fa asta in fiecare dimineata timp de 2 saptamani si vei vedea ca poate nu ai slabit mult dar grasimea din burtica s-a eliminat si in locul ei s-au pus doar proteine.
Iti zic un secret pe care nu multa luma il stie:
Dupa ce faci miscare vreo 1 ora in maxim 30 min dupa ce te-ai oprit mananca piept de pui la gratar cu salata de rosii sau varza castraveti nu cont ce vrei tu si mananca cam intre 200-360g de piept de pui
TOT ce ai mancat se va transforma in mai putin de cateva minute in masa musculara deci tot ce ai mancat se pune in muschi care vor arde grasimea si iti vor da silueta dorita
Bft! Si eu fac acest lucru dar chiar daca nu am slabit mult arat de parca as fi cu 5 -7 kg mai slab de cat sunt!
In maxim 1 saptamana efectele vor fi vizibile
Bft!

| Cosmin86 a răspuns:

Daca tu esti tipa din poza nu inteleg de unde vrei sa mai slabesti

| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

Incearca:
talpile pe sol genunchi flexati bratele pe abdomen coatele ridicate, umeri tot timpul sa fie ridicati fata de sol si fale scurte, nu te ridici pana sus, fa 20 repetari, dupa care lasa bratele pe langa corpu meri raman deasupra solului ridicati, si te lasi spre o parte ca si cum ai vrea sa iti atingi o glezna si asa repeti si in cealalta parte faci 40 repetari, iei pauza 40 secunde pe ceas dupa care le repeti din nou aceste 2 exercitii...acestea sunt pentru partea superioara a abdomenului, nu uita tot timpul umeri sa fie ridicati de la sol, si fale scurte, daca incerci si vezi ca merg adica frige cand le faci, contacteaza-ma pe site sau forum sa-ti dau exercitii si pentru celelalte parti ale abdomenului