| Eduard_Sorin_1990_zpcN a întrebat:

Vreau sa incep sa ma antrenez cat mai eficient si intens, ce trebuie sa cumpar sa imi consolideze antrenamentul, stiti, nu prea am energie, ca, potential am mare, greu simt o febra, si vad ca rezultatele nu intarzie sa apara.
Ce trebuie sa fac, sa aleg prieteni?
https://www.pronutrition.ro/promotii/train-hard-pack.htm l
https://www.pronutrition.ro/promotii/pachet-dezvoltare-i ncepatori.html
https://www.pronutrition.ro/promotii/pachet-dezvoltare-b asic.html
https://www.pronutrition.ro/......hey-1.html
SAU

(si ce sa aleg din ele?)

Nitro Extreme - 120capsule - Fara aroma

În stoc - De obicei expediat în termen de 24 de ore
29. 00RON
29.00RON

Mypre™ 2.0 - 30servings - Zmeura albastra

În stoc - De obicei expediat în termen de 24 de ore
66. 00RON
66.00RON

Creatina Etil Ester - 180tablete - Fara aroma

În stoc - De obicei expediat în termen de 24 de ore
28. 00RON
28.00RON

Daily Vitamins - 180tablete - Fara aroma

În stoc - De obicei expediat în termen de 24 de ore
9. 00RON
9.00RON

Beta Alanină - 90tablete - Fara aroma

În stoc - De obicei expediat în termen de 24 de ore
13. 00RON
13.00RON

NO2 Extreme - 180capsule - Fara aroma

În stoc - De obicei expediat în termen de 24 de ore
37. 00RON
37.00RON

Caffeine Pro - 200tablete - Fara aroma

În stoc - De obicei expediat în termen de 24 de ore
15. 00RON
15.00RON

Tablete BCAA 4:1:1 - 120tablete - Fara aroma

În stoc - De obicei expediat în termen de 24 de ore
30. 00RON
30.00RON

Zinc - 90tablete - Fara aroma

În stoc - De obicei expediat în termen de 24 de ore
6. 00RON
6.00RON
UPGRADEAZĂ ACUM
Supersize to 270 tablete: Save 1. 00RON per 90 tablete

Bedtime Extreme - 2.5kg - Crema de Capsuni

În stoc - De obicei expediat în termen de 24 de ore
72. 00RON
72.00RON
UPGRADEAZĂ ACUM
Supersize to 5 kg: Save -14. 00RON per 2.5 kg

Cutia pentru pastile Myprotein

În stoc - De obicei expediat în termen de 24 de ore
5. 00RON
5.00RON

CLA - 180capsule - Fara aroma

În stoc - De obicei expediat în termen de 24 de ore
21. 00RON
21.00RON

Thermopure (termogenic) - 90capsule - Fara aroma

În stoc - De obicei expediat în termen de 24 de ore
16. 00RON
16.00RON
UPGRADEAZĂ ACUM
Supersize to 180 capsule: Save 3. 00RON per 90 capsule

HMB - 180tablete - Fara aroma

În stoc - De obicei expediat în termen de 24 de ore
30. 00RON
30.00RON

Impact Weight Gainer - 5kg - Fara aroma

În stoc - De obicei expediat în termen de 24 de ore
83. 00RON
83.00RON

Unt de arahide - 1kg - Original - Moale

În stoc - De obicei expediat în termen de 24 de ore

GRATUIT
Selecteaza-ti cadoul preferat
un cadou gratis
Eligibil
1/1 cadouri gratis selectate
Brownie cu proteine
Opțiuni disponibile
Active Woman Diet Capsules - 180 Capsules
Capsule pentru dieta Active Woman™ - 180capsule - Fara aroma
Peanut Butter Natural - Smooth
Unt de arahide
Original - Moale, 1 kg
DIET:GEL - Lemon & Lime
DIET:GEL - 21 x 70ml - Cutie - Lamaie galbena & Lamaie verde
Este prima ta comandă pe Myprotein? Primeşte 20% reducere la toată comanda!

-16. 60RON
Completeaza aceasta comanda pentru a castiga puncte 444 puncte de recompensa
Subtotal Coș:
443. 40RON
Sau sa iau un THEWHEY de 100 de serviri - 3 KG?
Sau astea https://b2b.bodytimero.com/ro/15736-product.html si https://b2b.bodytimero.com/ro/7950-product.html si https://b2b.bodytimero.com/ro/10420-product.html? Sunt confuz si vreau sa ma decid, care e alegerea cea mai buna? Va rog frumos, ajutor!

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Ce sa alegi? Sa mananci sanatos! Multe fructe, legume, cereale, ai nevoie de vitamine si minerale, suplimentele nu se compara cu mancarea.
PS: Untul de arahide de la MP e foarte bun, recomand. Chiar si concentratul proteic daca nu reusesti sa consumi suficiente proteine din mancarea de zi cu zi. Altceva nu, nimic.

| Eduard_Sorin_1990_zpcN explică (pentru aXy99):

Ma poti ghida spre un site si o carte ce ma invata ce trebuie sa stiu ca bodybuilder? Anatomie si mecanica, nutritie... Te pup mult

| aXy99 a răspuns (pentru Eduard_Sorin_1990_zpcN):

Nu stiu ce sa zic. Mi-am luat informatiile in 2 ani de zile de pe multe site-uri si de la multe persoane, nu neaparat bodybuilderi. La inceput ma uitam la Angel Fitenss si Alex Stoian, apoi am diversificat. De regula citeam articole legate de nutritie, culturism, am testat multe exercitii si antrenamente. Pe site-ul steroizi.ro gasesti multe informatii legate de antrenamente si alimentatie. Desigur, si despre steroizi, dar nu asta te intereseaza pe tine.

Iti voi da cateva sfaturi:
1. Fii in surplus caloric.
2. Fii in surplus proteic. (aprox 2g/kg corp)
3. Mananca sanatos, poti creste in masa musculara si consumand fast-food, dulciuri, cartofi prajiti cu porc, dar nu vei fi prea sanatos pe termen lung, iar la sala transpiri, pierzi vitamine si minerale, ai nevoie de mancare sanatoasa. Puiul, pestele, din cand in cand vita, sunt foarte bune.
4. Cerealele intergrale (ovaz, secara, fulgi de porumb etc) au multe vitamine, minerale si carbohidrati de calitate (si ceva proteine pe deasupra). Sunt foarte bune. Eu consum la micul dejun cu lapte, un musli cu aceste tipuri de cereale si fructe confiate. Are la penny, 8-9 lei/ kg.
5. Daca vrei un aliment bogat in proteine si grasimi, incearca untul de arahide. Are multe kcal si te va ajuta sa fii in surplus caloric.
6. Dupa antrenament ai grija sa ai o masa bogata in proteine si carbohidrati.
7. Despre antrenament e mult de vorbit, la inceput fa exercitiile de baza si niste izolari, sunt pe net destule programe. Cu timpul vei diversifica, vei incerca tehnici noi de antrenament si alte tipuri de exercitii si combinatii.

3 răspunsuri:
| Eduard_Sorin_1990_zpcN explică:

Pacat ca sunt inconjurat de oameni spalati pe creier ce cred ca suplimentele sunt un rahat cel mult placebo, plebii cred ca e doar industrie si minciuni pentru bani...
genul de oameni pentru care ar trebui sa iei pe ascuns. Idioti. Si cica biserica era rea, pe naiba

lasa ca ma angajez si le bat in nas... cand o sa ajung mare si o sa vina la mine ii calc in picioare mai intai si dupa ii salut