| faimosu a întrebat:

Vreau sa ma apuc de sala ce program imi recomandati? Vreau un program complet pentru incepatori? Si cand sa avansez?

5 răspunsuri:
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Detalii despre tine? happy

| scx a răspuns:

Trebuie sa iti cauti un program in functie de tipul somatic, scopul tau etc. Au niste programe pr megaproteine

| DavidMiron a răspuns:

Salut!

Este imposibil ca cineva sa-ti faca un asemenea program fara sa te cunoasca. Eu nu stiu ce exercitii poti sa faci, nu stiu cate repetari, nu stiu cat timp vrei sa acorzi antrenamentelor si nu stiu daca vrei sa faci masa musculara sau definire.

In al doilea rand, daca vrei ceva bun, trebuie sa platesti. Sincer, eu sunt in domeniu si nu as face un program complet in care sa garantez rezultate gratuit, pentru ca este foarte, foarte mult de munca.

Iar in al treilea rand, acest program trebuie sa includa si o alimentatie sanatoasa. Degeaba te antrenezi daca bei cola si mananci fast food in fiecare zi.

Daca esti interesat de un asemenea program, ma poti contacta, contra cost. Uite un site interesant : www.minteasicorpul.ro

| faimosu explică:

Am 17 ani, 63 Kg, inaltimea 1. 70. Nu vreau sa iau proteine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru faimosu):

"Nu vreau sa iau proteine", adica vrei sa stai NEMANCAT.

proteine = carne, peste, branza, oua, lactate, nuci, migdale, caju, linte, naut.

Eu mananc si 5 fripturi pe zi, in perioada de masa musculara, sa-mi asigur necesarul proteic.

Fara proteine faci un mare ZERO ( e chestie de ANATOMIE ).