| sellyz a întrebat:

Vreau sa ma inscriu la gimnastica aerobica in Arad la palatul copiilor si as vrea sa stiu cum e acolo.nu neaparat in Arad, vreau sa stiu cum e in general.care sunt cerintele de indeplinit si de cate ori pe saptamana te antrenezi.si inca ceva. daca nu poti sa vii de fiecare data ce se intampla? mersi.

1 răspuns:
| SabbSunshine a răspuns:

Hey. Am facut 9 luni de step aerobic. Sa stii ca programele de exercitii difera de la o firma la alta. Eu in Bucuresti, de exemplu am facut. Teoretic dura o ora, practic o ora junate asa. erau 2 parti. Prima de cardio in care foloseam o cutie de lemn nu foarte lata, nu foarte inalta | cat sa ii cuprinzi lateralele cu picioarele si sa nu te impiedici cand urci pe ea | si faceam exercitii cardio. Ne suiam pe cutii si coboram. In diverse feluri. Cu picioril inainte apoi in lateral. Si repetam astea pentru celalalt picior. Dupa, faceam exercitii pentru talie si piept si dupa ne asezam pe saltele unde ne dezvoltam musculatura picioarelor si feselor. Te sfatuiesc sa mergi. Te umple de energie si e relaxant!