| natalyia a întrebat:

Mai eu tot la greutate revin! bunicamea zice ca trebuie sa am macar30 dar stiti vreau si eu sa slabesc eu stiu o silueta eu mananc dimineata un iaurt cu fitness la praanz daca nu-mi place ce avem mananc 2 crochete de peste si foua feli de paine iar seara fructe atat si cateodata mor de foame siti cum e deci n-aveti habarn cred! crying ajutati-ma va rog ca stiti vreau sa ajung la palatul copiilor la aerobica si bunicamea zice ca nu ma lasa la palat doar daca fac 30 deci de la 49 la 30 29 kg si trebuie repede sa slabesc o si fac gimnastica seara dau la bicicleta din aceea speciala ajuta? daca nu ajutati-ma voi eu stiu ce va orice in afara de pastile! daar nu vreau raspunsuri traiesteti copilaria pentru ca vraau sa o treiesc la palatul copiilor multumesc daca se poate happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

An primul rand trebuie sa excluzi definitiv painea din alimentatie, an al doilea rand spun dietologii ca seara nu trebuie de consumat frucre din cauza ca an ele exista un mare procentaj de zahar iar seara procesul de absorbtie a zaharului se intensifica, respectiv iar pui pe tine.nu e neaparat sa mori de foame ci trebuie sa-ti faci un orar special an care sa plasezi ce alimente si la ce ora sa le consumi. de ex ati ofer eu unul:8:30 ceai/cafea (fara zahar) 9:00ou fiert moale 11:00un pumn de stafide 13:00 iaurt 15:00tomate 17:00mere 19:00branza de vaci de zero sau un %. MULT NOROC DOINITZA

2 răspunsuri:
| maissner a răspuns:

Fa multa miscare. Consuma paine cu tarate...sau cereale dar in cantitati mici. Fara sucuri. Minim 2 L de apa pe zi. Sa nu mai mananci nimic dupa ora 6. Dar nimic. Nici macar o bomboana. Fara pic de dulciuri.Fructe/legume in loc de mancare gatita. Dar ai grija sa nu "mori de foame" pentru ca exista riscul sa ti se faca rau si sa lesini de foame. Si apoi o sa te duca aia la spital sa iti puna perfuzie. Important e sa bei multa apa si sa faci MINIM 30 MIN MISCARE PE ZI. SI cred ca cel putin vei ajunge la 40. Dar frate. Bunica ta e disperata. Cum sa ajungi de la 49 la 30. 30 kg are un copil de clasa a 3a a 4a...totusi,spunei si tu sa fie mai realista si spune-i sa lase profesoara de la palatul copiilor sa isi dea cu parerea despre greutatea ta. Sper ca te-am ajutat. Dar ai grija cu infometatul ca poti sa faci multe de la asta, cum ar fi : gastrita, sa lesini(si sa cazi si poate te si lovesti), acrivitatea cerebrala slabeste(adica nu mai gandesti clar). Daca respecti ce ti-am zis mai sus o sa slabesti ceva sigur. Take care :*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa niste exerciti sau tine o dieta usoara, uite aici ceva www.dietapentrutine.blogspot.com