| alexfotbalpoli a întrebat:

Vreu sami intaresc sutul la fotbal ma tot chinuesc sa dau o centrare sau un sut si nu ajung pana la poarta cu putere va rog zicetim cum sa-mi fac sutul puterni

Răspuns Câştigător
| alexsok a răspuns:

Cel imi tare suteti cu siretu dar depinde si de varsta si de fotra ca sati maresti forta din picioare incearca sa alergi zilnic te ajuta sa amresti forta al pioarelor si pe deasupra slabesti si faci muschi plus vei avea o rezistenta imi buna

13 răspunsuri:
| alexfotbalpoli explică:

Pai am 11 ani

Răspuns utilizator avertizat
| tudornike97 a răspuns:

Forta sutului vine principal din burta.Fa abdomene in fiecare seara, alearga si in 1 luna sau 2 o sa vezi rezultate considerabile

| alexfotbalpoli explică (pentru tudornike97):

Pai eu fac abdomene de ma rup si la antrenamente ne pune multe da am sa incerc sa fac mai multe

| tudornike97 a răspuns (pentru alexfotbalpoli):

Este mai bine sa faci 100-150 da bune, decat 300 si proaste.Incearca sa faci seara inainte de culcare.

| xF1n3Ti a răspuns:

Casa suti bine nu e neaparat multa forta depinde si de minge daca e mai tare...la ata trebuie sa te antrenezi mult sau e mai usor sa le dai mingele pe parti exemplu vinclu casa dai vinclu trebuie sa te gandesti mai mult pe precizia sutului.Sau le dai pe jos pe langa bara.Multi zic ca siretul e bun.Da e bun dar eu evit sa dau cu siretul pentru ca eu bobicei jucam desculti acasa si cand am dat un sut am prins betonul atunci mea curs sange din picior.Dar eu sut cu latu aproape pe siret. Daca suti cu latu si iti zic suti mai bine.Dar hai sa iti spuum un secret can sa suti fa pasi mici si cand esti aproape te lsi pe un picior si cu celalalt suti.Deci eu am 10 ani si am invatat eu singur tot.A sa-ti zic Daca combinin sutul brutal cu locurile mai complicate sale apere portaru; e forte bin dar ti le poarte prinde sa-ti zic trebuie sa faci un fel de fenta adica sal pacalesti pentru ca eu am dat pe langa bara si cat am putut eu mea aparat-o (XD)El se uita mereu dupa mingesi trebuie so dat cu efect.
Si cam asat a fost sper ca te-am ajutat

| KosmynGaby a răspuns (pentru xF1n3Ti):

Daca vrei sa dai si mai bine cu sutul uitate pe youtube daca ai cont dai SUBSCRIBE la FREEKICKERZ au tutoriale dar sunt in limba germana dar iti arata cu ce parte trebuie sa lovesti.Cand dai cu sutul la poarta nu sta in directie cu poarta si fa cam 3 pasi la stanga (daca dai cu dreptul) sau 3 la dreapta (daca dai cu stangul).De obicei daca te-ai uitat la meciuri Messi cand bate lovituri libere vine dintr-o directie de 90 de grade cu poarta si suteaza cu interiorul si mingea prinde efect(face curba)uite si un link http://youtu.be/X_bYbJi4agw sper ca ti-am fost de ajutor eu de acolo am invatat tot ce stiu au 400 de videoclipuri :D :)

| KosmynGaby a răspuns (pentru KosmynGaby):

Referitor la unghiul de 90 de grade uite aici un video cum se procedeaza http://youtu.be/ara1A7JK_TU si mai sunt si alte video-uri pe youtube a unu chinez presupun cauta OneUnit3d au si ei niste suturi uimitoare :)

| Diaconu_Alexandru_1976 a răspuns (pentru KosmynGaby):

Mai invatat bine

| RazvanMe a răspuns:

Salutare! Am vazut ca deja ai dat funda... dar hai ca vreau sa-ti raspund.

Pentru inceput, fa cate abdomene poti nu conteaza cate pot sa fie si 10 doar sa faci in fiecare seara, inainte de culcare.
Apoi, in fiecare dimineata, pe la ora 9-10, te duci undeva si bagi cate ture de teren poti tu. Cum am zis, nu conteaza.Eu nu vreau sa te "invat" ca trebuie sa faci abdomene de ex. mai multe decat poti.Nu face asa ceva!

Sper ca te-am ajutat! App. si sper ca sutul tau sa fie "ca o bomba" dupa toate exercitiile.

| alexfotbalpoli explică (pentru RazvanMe):

Intrebarea asta e de acum 1 an acum dau foarte bine mi-am dat drumul la forta D