| syjey a întrebat:

Ziceti niste proteine cu absorbtie rapida(dupa antrenament, nu ma refer la suplimente nutritive)

4 răspunsuri:
| bogdan_7896 a răspuns:

Oxid Nitric -cel mai bun, si nu este periculos pentru organism

| baru a răspuns:

Sall. Mega Mass. Foarte bune si ieftine. Pa!

| basexcu a răspuns:

Ou crud (chiar daca bei mai multe bea max. 2 galbenusuri)

| JesterRO a răspuns:

Absortie rapida - soia si zer. Calitativ, predomina zerul.
Absorbtia rapida nu este data numai de tipul proteinei, ci si de momentul in care iei proteina. Daca o iei dupa efort se absoarbe mult mai repede decat inainte de efort. Sau daca o iei dupa 20 de minute dupa efort se absoarbe mai repede decat daca o iei dupa 30-40 de minute dupa efort (sau mai mult).