| cocoshanell a întrebat:

Al treilea razboi mondial. ce parere aveti este aproape?

23 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Este la o aruncătură de băţ si mai are 100 Km de mers pe jos si gata.

| AvalohAlyn a răspuns:

Razboaie mari sunt sigur ca vor mai fi, dupa cum zice in Sf.Scriptura ca razboaie si secete vor fi in vremurile de dinaintea Apocalipsei(vezi Apocalipsa lui Ioan din Biblie).
E pacat totusi ca aceste conflicte nu se pot rezolva pe cale amiabila, prin diplomatie, legi, tratate, conferinte etc.
Asta este, o sa incercam sa supravietuim.

| cristi202 a răspuns:

Este atit de aproape, si totusi, atit de... departe. Atit de aproape incit poate izbucni oriunde oricind - omul e suficient de rau incit sa ajunga si la al treilea razboi mondial. Atit de departe, deoarece suntem totusi oameni, si, avind ceva bun in noi, nu ne dorim inca un dezastru mondial, ci incercam sa il evitam. Eu cred totusi ca suntem destul de departe de un al treilea razboi modial, tinind cont de situatia internationala actuala.

| NoKidding a răspuns:

Eu zic ca este aproape. Drebuie doar sa deschizi ochii mai bine, si iti dai seama.
Parerea mea.

| Luori a răspuns:

Cred ca am 3-lea razboi mondial este deja inceput.

| Gaby_3536 a răspuns:

Razboiul rece devine unul fff.cald,acest razboi numit Gog-U-Magog va dura 7 ani si vor fi peste 4miliarde de morti, este in prag.

| 3ntzz a răspuns:

Da chiar este foarte aproape si pot sa iti zic 100% ca va incepe in Romania (tara de r... t)
De ce?
Cred ca nici nu mai trebuie sa argumentez laughing

| FreakyFred a răspuns:

O fi sau n-o fi, aceasta e intrebarea...

| hax0r a răspuns:

In cateva luni sau un an.

Laurentiu -> http://en.wikipedia.org/wiki/Imbecile

| Solothar a răspuns:

Yep, SUA, China, Rusia si altele vor fi in conflict pentru putere, dar nu se stie cand o sa inceapa lupta adevarata. SUA are contributii militare in multe locuri din lume...

| Hassel a răspuns:

Da, este aproape, dar nu neaparat inevitabil. Daca un nene apasa butonul rosu, ceilalti tovarasi care au si ei jucarii cu butoane rosii vor apasa si ei, la randul lor.Astfel ar veni o minunata iarna nucleara in care nu ar supravietui decat cei ce au apasat butoanele rosii si alti cativa oameni...asta-ichestia cu al treilea razboi mondialhee hee

| 54ndy a răspuns:

La arabi şi la nord coreenii nenorociţi te aştepţi la orice. Să sperăm că nu vă fi.

| Liviu a răspuns:

JOS BOC
JOS BASESCU
Sa ii tragem in teapabig grin
Eu o trag pe fisa (lu base) Voi pe eilaughing
DE mai traia Vlad tepes...
De nu ii tepuia of of.
asta elaughing

Răspuns utilizator avertizat
| Maia a răspuns:

Putem spune ca ceea ce traim noi acum este al treilea razboi, mondial mai mult sau mai putin pentru ca nu toate tarile sunt intr-un impas, dar marea majoritatea au o problema in perioada asta.Se presupune ca cel de-al treilea razboi mondial vine cu foamete, saracie, crize economice, industriale, emigratii in masa, greve etc.Nu cam asta se intampla cel putin in Europa, in zilele noastre?

Răspuns utilizator avertizat
| Raresik a răspuns:

Este deja inceput

Cand se va termina nu se stie

| rakebackace a răspuns:

Vine. Trece. Si daca mori acum sau peste 30 de ani ce conteaza in comparatie cu multe alte lucruri.

Cauta Near Death Experiences de Moody, poate te mai linistesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relativ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basescu sa traiasca ca-i capu la tara noastra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca punem cap la cap toate prostiile din 2001 pana la criza eco, coreea si mai nou egiptul, criza de alimente sunt toate sansele sa inceapa dar asta e, istoria se va repeta asa-i omul

| numiPASA a răspuns:

Sper sa nu vina...mai am atatea jocuri de jucat pe PCoh go on
si dupa aia o sa iasa si altele=]

| UNX24 a răspuns:

Cred ca la asta se refera ashtea cand zic ca va veni sfarsitu lumii...