| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de nisite teme pentru dezbateri, orice subiect, in afara de religie. Aveti idei? :/

5 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Orientari sexuale, avort, ecologie

| Razvanel93 a răspuns:

Daca nu-i religie e sex

| anonim_4396 explică (pentru Razvanel93):

Sau feminism. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://idebate.org/view/top_100_debates
Presupun că poți traduce titlurile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Despre Bullying, care e tot mai în vogă, fiindcă poate cine știe, se diminuează prin școli pentru început.
Despre educație, școlile / facultățile care asigură găsirea ușoară a unui job decent.
Despre poluare, mediu, mașinile în oraș, transportul în comun.
A zis cineva de sexualitate oarecum, da, e și asta o temă, mai ales că în ziua de azi este incert cât de straight sau gay e cineva, fiindcă se tot demonstrează că orice om are un spectru (bandă) al sexualității, eventual se poate și despre metrosexuali, lumbersexuali, etc.
Uite, mai am eu o idee mai diferită, o dezbatere despre curentul MGTOW (cauți despre el), că tot suntem în sfera relațiilor.
Dezbateri ai mai putea face despre industria țării, în perioada comunismului și acum.
Ai mai putea face despre legea antifumat, de ce nu?

Hai, îți ajung astea.