| HarukoMariusDaniel a întrebat:

Heii.
Imi puteti da niste idei de teme / dezbateri pentru un blog?
Astept lucruri interesante. laughing
Multuumesc!

Răspuns Câştigător
| Ivy86 a răspuns:

Pai în primul rand la ce te pricepi sau ce te fascinează? Care este publicul țintă? Ce vrei sa transmiți (informații, păreri personale, obiecte, rețete de gătit, locuri de vizitat).
Faci o lista și de acolo pleci... Desigur îl îmbunătățești pe parcurs.
Inspirate de la cei apreciați de tine, vezi cum au început și cum au evoluat.

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Teoria relativității, teoria câmpului unificat, constanta lui Euler, pi, teoria stringurilor, găurile negre, expansiunea universului, Big-Bang, principiul incertitudinii, numerele complexe, teoria sistemelor, ecuațiile lui Maxwell, teoria Kaluza-Klein, Caracterul undă-corpuscul al materiei, particulele virtuale, energia de vacuum, conitnuum-ul spațiu-timp, găuri de vierme, călătoria în timp, curentul alternativ, tranzistorul, funcțiile de transfer, propagarea undelor etc.

| HarukoMariusDaniel explică (pentru T0T):

Ohoo, Muuultumesc mult big grin Nu stiu daca am cunostiintele necesare sa discut despre anumite teme precizate, dar o sa ma documentez big grin
Sa vorbesc din punct de vedere stintific sau artistic?

| T0T a răspuns (pentru HarukoMariusDaniel):

Temele mele sunt științifice. Mai poți dezbate și teme sociale sau artistice. Poți vorbi despre caractere ale societății, diferențele și asemănările comunităților sociale din diverse zone, problemele societății, evoluția societății și poți dezbate și subiecte artistice sau despre viață cum ar fi literatura, descrieri ale unor zone și momente pe care le-ai trăit din punct de vedere artistic, expresivitatea în diverse domenii, muzică, obiceiuri, trenduri etc.

| oglindasultanului a răspuns:

Stiinte, futurism, tehnologie, natura, biologie, stiri, diverse, medicina, religie, mistere, povesti fictive daca stii sa scrii. Mai conteaza si pentru cine lucrezi, daca esti priceput poti face pentru companii si iti ofera ei tema. Alege un domeniu la care te pricepi, si-ti place, studiezi si tu mai mult cand pui acolo. Parapsihologie, design, artistic, showbiz, economie, turism (travel, locuri interesante), food blog(retete adica), sau daca incepi pe o platforma cum e tumblr, asigura-te ca e si populara tema, acolo "bloggeri" nu pun text ci mai mult poze/gif-uri.

| FloareaSoarelui96 a răspuns:

Îți dau, dar doar pentru vlog. Vrei? day dreaming.