NOname
| NOname a întrebat:

Am o dilema de ceva timp. Nu e o problema de viata si moarte, dar totusi... poate veti reusi sa ma lamuriti. Deci (totul este scris cu o usoara doza de ironie (in caz daca pentru unii va fi prea usoara)):
- Daca cineva se naste prematur in zodia X, asta inseamna, ca daca s-ar fi nascut cu o luna-doua mai tarziu, in zodia Y sau Z, ar fi avut un caracter cu totul diferit, i s-au fi potrivit cu totul alte caracteristici (unei alte zodii)?
- Iar daca o mama naste prin cezariana, si copilul apare pe lume nu atunci, cand ar fi trebuit sa apara in mod normal/natural, el (copilul) va avea o cu totul alta personalitate, un alt caracter? In loc de un copil, de exemplu, foarte linistit, va fi unul neastamparat si invers?
Oare data nasterii (si ora, daca mai vorbim si de ascendent) este chiar atat de importanta? Chiar ne influenteaza atat de mult?
- Nu cumva de mici incercam: sa ne regasim in caracteristicile zodiei, in care s-a intamplat sa ne nastem; sa tragem pe noi o "haina straina", chiar daca ne e prea mica sau prea mare; sa modelam caracterul nostru in functie de ceea, ce am citit despre noi in carti, in functie de cum ne-au spus altii, ca ar fi trebuit sa fim?
Un caz concret: Unui "Taur" de mic, de cate ori are toane, i se spune: "Mama, ce incapatinat esti! Un adevarat taur!". El zambeste, mandru fiind ca nu si-a tradat zodia si ca toata lumea considera incapatinarea lui, ca fiind ceva normal/firesc si chiar amuzant. In loc sa fie pedepsit, de cele mai multe ori este (aproape) laudat. Iar odata cu varsta, aceasta caracteristica, care mereu il aduce in centrul atentiei, se contureaza tot mai mult si la un moment dat incepe sa-l reprezinte cu adevarat.
Si sunt mii de cazuri de acest gen, care tin de zodii si caracteristici diferite, cum ar fi: timiditate, simt practic, pesimism, naivitate, fanatism, spirit rebel, sensibilitate, agresivitate, loialitate, aroganta, meticulozitate, posesivitate, altruism, superficialitate, tenacitate, gelozie, generozitate, spirit razbunator, creativitate, curaj, optimism exagerat, etc.
- Nu cumva o persoana din zodia X poate sa gaseasca zeci-sute de caracteristici din alte 11 (12) zodii, care i se vor potrivi ca manusa, dar toata smecheria consta in faptul, ca nu le cauta, pentru ca i s-a spus, ca el e un X si asta ar fi trebuit sa fie?
- Ce sa mai zic si de a 13-ea zodie care, daca nu a daramat, a zguduit puternic tot ce a fost cladit pana acum de astrologi? Daca aveti nevoie de mai multe detalii, intrati aici:
http://www.TPU.ro/......varsator/!

P. S. Orice raspuns este binevenit. As vrea sa aflu, care este punctul vostru de vedere referitor la acest subiect (o parere generala, atat; daca se poate, cu argumente). Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| lauru a răspuns:

Nu este asa cum spui tu.treaba cu astrologia sta in felul urmator:in momentul cand se naste o fiinta umana(atunci cand a luat contact cu lumea exterioara, deci a iesit cu totul din uterul matern) atunci toate conjuncturile astrologice care se manifesta in acel moment ii imprima bebelusului o anumita radiatie specifica care este personala si proprie.fiecare planeta isi trimite radiatia proprie asupra noastra si de asemenea radiatia fiecarei planete interactioneaza cu cea a celorlalte planete astfel ca avem un adevarat caleidoscop de radiatii in fiecare moment functie si de miscarea planetelor fata de pamant.toate aceste interactiuni au fost studiate de-a lungul a mii si sute de mii de ani si li s-au stabilit anumite influente concrete.astfel ca fiecare om in momentul nasterii are o "harta a cerului" specifica doar lui.deci chiar si cei nascuti in aceeasi zodie sunt destul de diferiti.sunt doar unele caracteristici generale care sunt specifice celor nascuti intr-o anumita zodie dar particularitati sunt multe si difera de la individ la individ.acestea sunt date de pozitia relativa a unor planete fata de alte planete(pozitia lor asa cum e perceputa de pe pamant, din locul in care e persoana care se naste). este destul de mult de povestit aici dar in cateva cuvinte asa se petrece.pentru a spune despre o persoana cum e din punct de vedere astrologic trebuie sa se studieze harta cerului din momentul nasterii sale. daca s-a mai descoperit o constelatie zodiacala asta nu are cum sa modifice ceea ce a fost pana acum ci doar sa se mai adauge diferite aspecte si eventual sa se reorganizeze din punct de vedere strict adninistrativ insa caracteristicile pe care fiecare constelatie zodiacala le imprima prin radiatia proprie fiecarei fiinte umane in momentul nasterii nu se pot modifica.indiferent cum e nascut copilul,prin cazariana,prematur, etc, el beneficiaza de radiatia acelui moment si nu de radiatia momentului cand ar fi trebuit sa se nasca.si aceasta nu depinde deloc de faptul ca tu crezi sau nu.sunt foarte multi pe aici pe site care nu prea au habar de ei si cred ca totul este in puterea lor, insa cand se vor maturiza destul de mult isi vor da seama cu stupefactie ca ceea ce credeau ca este decizia lor in anumite momente este fals.acea decizie este doar manifestarea a unui fapt prestabilit sau a unei sugestii. poate ar trebui sa studieze putin despre teoria liberului arbitru si atunci isi vor da seama ca de fapt pentru ei liberul arbitru este chiar aproape inexistent si toata viata lor este doar o succesiune de imitatii si acte preconcepute.si chiar sunt foarte previzibili.de sub influenta astrelor nu avem cum sa iesim decat daca reusim sa ne angrenam liberul arbitru.dar deja cred ca te-am zapacit cu totul si pentru ca este foarte mult de vorbit pe acest subiect cred ca mai bine ma opresc. daca vei mai avea anumite intrebari mai punctuale si nu cu caracter general o sa-ti mai raspund cu drag daca vei considera ca te-a ajutat in vreun fel raspunsul meu.

120 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Bazaconii si frectii la picior de lemn, in toate zodiile sunt aceleasi tipuri de caractere, destepti, prosti, buni, rai, curve, futangii etc. nu exista o zodie anume unde exceleaza un anumit tip de caracter. ErotiqueConselis si acum esti "fecioara"!? Ce faci te duci cu ea neinceputa in rai? laughing

| Hombre a răspuns:

Bai nocivule...pardon,@nicotine mai trezit din somn cant ai srigat "trezitiva" tocmai visam ca eram cu @NOname intr-un loc cu verdeta si ne pregateam de ceva, ptiuuu s-a dus sansa.

| Hombre a răspuns:

Nu Promotie verdeata pastea @Rosinanta si da un farmec aparte peisajului.

NOname
| NOname explică:

Toti aveti dreptate, dar tot nu m-ati lamurit, un copil prematur, nascut la 7 luni, deci cu doua luni inainte de termen, in zodia "Fecioara", de exemplu, poate sa se considere la fel de bine "Balanta" sau "Scorpion" (ca sa va orientati: http://www.oceanus.ro/horoscop/?zodia=zodii )? Pentru ca acest copil putea la fel de bine sa se nasca la 8 luni sau la 9. Asta nu inseamna, ca el ar fi iesit un alt om, nu? Sau?
Educatia ar fi primit-o tot de la aceiasi parinti, ar fi crescut in acelasi mediu, deci n-ar fi fost influentat de mediul inconjurator in mod diferit, indiferent la cate luni s-ar fi nascut.
Pana la urma in ce zodie este acest copil/om? "Fecioara", "Balanta" sau "Scorpion"? Sau in toate trei? Sau sa uite de tot de existenta zodiilor si sa-si traiasca viata asa cum este, fara sa caute sa se identifice cu vreo zodie anume (de regasit, se regaseste in toate cate putin)? Deci? In ce zodie il plasam? In cea in care s-a nascut sau in cea in care trebuia/putea sa se nasca?

NOname
| NOname explică:

Rinocebra, MrSmith, Lora, Kongeriket, Arthur, Fanaticdupatine, Kronstadt, Hombre, Promotie, NoChanceForUs, Skip si altii, m-ati facum sa ma tavales pe jos de ras. Mi-au placut raspunsurile tuturor (mai mult sau mai putin), dar totusi copilul ala, de care ziceam mai sus, in ce zodie e?! Ca e derutat rau de tot saracu'. Macar cand completeaza un oracol sau vreun formular pentru matrimoniale, ceva (desi mai are pana atunci), sa stie ce zodie sa treaca, nu?
MrSmith, chiar e tare faza cu blondele tale. Asa o coincidenta (dirijata, ce-i drept) mai rar! Tu chiar vorbesti serios?
Rinocerba, si mie-mi plac aventurile pe intuneric. Oare suntem in aceeasi zodie? Eh, daca mi-as si afla-o! De cand e si cu a 13-ea, chiar am de unde alege. (lol)

NOname
| NOname explică:

Dannyjj, mersi ca m-ai mai lamurit, i-ai mai lamurit si pe altii! Deci zodia prematurului este calculata in functie de ziua nasterii accidentale/"accidentale", nu in functie de ziua (perioada), in care ar fi trebuit sa se nasca. Corect?
Hombre, stiam ca esti cam visator, da' chiar trebuia sa ne faci si noua pofta?! Acum na, vrem si noi locuri cu verdeata, iar afara e "minus multe". Cum era aia cu "dauneaza grav sanatatii"?
NoChanceForUs, of, of...esti simpatic. Parca ati fi frati. Uite, mai am o idee (tot blonda, bineinteles): sau renuntati la zodii, sau la matrimoniale. Ce zici?
Lora, deci facem ce facem, da' tot la Barbut ajungem (?).
Mihaibrasov, buna asta! (lol) Daca ne-am lua dupa aceste "reguli", 95% din tot ce exista pe TPU ar fi trebui sa dispara (inclusiv toate postarile pe teme religioase, pentru ca, pana la urma, si ele "sunt lipsite de orice fundament stiintific", nu?).
Fanaticdupatine, ti-o vopsesc si in fucsia, daca vrei, numai rezolva-mi dilema mea blonda!

NOname
| NOname explică:

Dannyjj, multumesc pentru completare! Tind sa cred, ca ai dreptate.
Mihaibrasov, multumesc si tie, ca ne-ai facut cunostinta cu aceasta ascunsa parte a regulamentului (chiar am crezul ca e o gluma). Si, cum am mai spus, in acest caz majoritatea intrebarilor de pe TPU ar fi trebuit sa dispara. Mi se pare absolut firesc sa pot posta aceasta intrebare cu o constiinta impacata, din moment ce este o problema care ma intereseaza si nu deranjeaza pe nimeni (dezbatem si noi subiectul, nu? avem voie). Plus, intrebarea precedenta pe aceasta tema, care mi-a fost la un moment dat raportata (am si eu cativa "prieteni"), in scurt timp mi-a fost reaprobata personal de Stela. Pai daca adminii nu stiu regulamentul, atunci cine?! Dupa parerea mea, ai cam exagerat. N-ai mai gasit spam, injuraturi si teme, de care sa te legi (zilnic raportez cu sutele, si tot e plin)? Imi pare rau ca trebuie sa ti-o spun, dar n-a fost foarte frumos din partea ta. Numai bine!

NOname
| NOname explică:

Crinule, bine ai venit! Interesante raspunsuri...
Iarasi o sa ma repet, toti aveti dreptate (intr-un fel sau altul), dar parca sunt si mai confuza decat la inceput. Of, of...

P.S. Astazi sunt mai blonda ca ieri, asa ca, va rog frumos, aveti rabdare cu mine! (desi nu stiu, daca se poate mai mult de atat, dar de ce sa nu-mi incerc norocul, nu?)

NOname
| NOname explică:

Mihaibrasov, oare eu am fost cea care a atacat? Eu doar am spus ce am pe suflet, cum gandesc.
Cine consider ca trebuie sa fie ignorat, este ignorat, pe tine insa inca te mai consider prieten, asa ca discutam ca intre doi adulti (puteam s-o facem bine-mersi in privat, dar n-am vrut sa las lucrurile nelamurite).
Iti multumesc inc-o data, ca mi-ai facut cunostinta cu aceasta parte a regulamentului. Ai dreptate, el n-a fost scris de tine. La tine m-a deranjat mai mult gestul, atitudinea. Nu te-am vazut postand aceasta avertizare la alte mii de intrebari, care tot apar pe site, gen: "In ce zodie sunteti?", "Am visat, ca m-a lins catelul. Ce inseamna?", "Cu cine este compatibila Fecioara?", s.a.m.d.
De aici se trage foarte usor concluzia, ca ai ceva personal cu mine, desi inca refuz sa cred acest lucru (doar ce ai putea sa ai, nu?). Poate a fost doar o simpla neintelegere, o gluma nereusita si atat (din cate te cunosc, cel mai probabil asa si este. sper sa nu ma insel).

NOname
| NOname explică:

Lora draga, pana acum am moderat intrebarile si raspunsurile, ghidandu-ma dupa regulamentul site-ului. Nici nu mi-ar fi trecut prin cap, ca pentru moderare e posibil sa existe un alt regulament, unul diferit de cel public (nu prea e logic sa existe, dar in fine). Si da, spre rusinea mea abia acum am observat un buton, undeva in coltul de sus, pe care cu un gri deschis scrie: "Ghid pentru aprobare de intrebari si de raspunsuri". Pana acum tot ce mi-a sarit in ochi a fost acel text scris cu litere mari de un oranj aprins:
"Atentie! Intrebarile necesita aprobarea a 3 moderatori pentru a fi vizibile tuturor pe site. Momentan, ele apar pe site numai utilizatorilor logati si, pentru a aparea tuturor, este nevoie ca acestea sa fie vizualizate de 20 de utilizatori logati sau sa fie aprobate in aceasta pagina de 3 moderatori. Daca respingi aici o intrebare, ea nu va mai aparea pe site.
Multumim pentru ajutor!"
Deci, cum bine vezi, e nevoie de 3 moderatori. Ca ce? Ca o postare sa fie vizibila si celor anonimi (fara cont) sau sa nu mai apara pe site (de aia imi si petrec foarte putin timp facand acest lucru (10-15 minute o data la 1-3 zile), si n-am fost foarte interesata de aceasta rubrica - "Moderare de continut", n-am apucat s-o studiez). Oare ce e mai bine, sa raspund la niste intrebari, sa ajut sau sa moderez postarile in SPERANTA, ca aceleasi postari vor mai fi moderate de inca 2 moderatori? Cu asta te ocupi, doar cand nu mai ai ce sa faci, nu mai ai la ce sa raspunzi, dupa parerea mea. Nu pot sa ma rup in doua (sa fiu si pe site, sa si moderez). Sper, ca ma intelegi. Si, cum zice si Mihaibrasov, moderarea merge extrem de greu/incet. La un moment dat incepe sa para chiar inutila.
In schimb raportez zilnic zeci-sute de intrebari direct pe site, si in acelasi timp si raspund la intrebarile, la care consider eu, ca detin un raspuns.
Si sa stii, ca nu incerc sa-mi caut scuze, doar iti/va explic cum stau lucrurile si de ce n-am observat pana acum acel butonas, acea parte a regulamentului (care mie una mi se pare exagerata, si oricum n-as fi tinut cont de ea. Sorry, guys, dat si expertii au un cap cu care judeca. Nu sunt niste robotei, care executa tot ce li se spune. Plus, au si ei dreptul la odihna, la distractie, la intrebari, unde poate omul sa se simta bine, sa mai spuna o gluma, sa se relaxeze).
Sper ca raspunsul meu a mai adus putina lumina asupra acestui subiect, ca de la cel initial am deviat deja rau de tot.

Mihaela31, bine ai venit! Daaa, chinezul e chinez! Unde-s multi, puterea creste! Un cap - e bine, dar mai multe - si mai si (ceva gen cum e pe TPU). Deci totusi nu sunt ei multi degeaba, nu?

Dannyjj, multumesc, ca din nou mi-ai intins o mana! Este placut sa simti, ca ai un prieten, care te vegheaza din umbra si te ajuta la nevoie (desi m-as fi descurcat si singura). Nu cred ca mai e nevoie sa spun ceva. Sunt sigura ca m-ai inteles. Noapte buna!

Enigmă, da, chiar e complicata treaba. Poate totusi o mai simplificam, nu?

NOname
| NOname explică:

Smith-ule, era sa ma inec cu apa (stiu ca nu e prea romantic, dar asta-i adevarul; poti s-o inlocuiesti cu mojito, daca vrei) la cat am ras, pe cuvant. Despre ce "tweety" vorbesti dumneata? Am omorat pe cineva de la Populare? Hai, ca n-a fost cu intentie! Nici n-am dat astazi pe-acolo. Nu vezi ca pune omul o intrebare, asteapta raspunsuri, dar primeste circ? Da' hai ca si circul e bun! Nu-mi place doar ala cu animale (vorbesc la modul cel mai seios).
...baaa, sa stii, chiar ca-n tramvai! Oare cat oi mai duce? Unii mai intra si cu bocancii murdari...
Dar musafirii-s musafiri, nu? Trebuie respectati. Iar eu mereu am fost o gazda buna (iarasi suna a lauda, nu? asta e...).
Iar apropo de intrebari filozofale, nu filozofai matale pe ce trebuia. Acum regulamentele sunt la moda, nu vezi? Bune-rele, regulamente sa fie! Daca sunt si presarate cu ceva zodii (13 la numar!), mai e si vreun portocaliu prin zona, atunci zbori ca avionul (numai vezi ca astea zboara si in jos, mai si pica! - asta eram eu cu mine, stai linistit).
Stii care e faza cea mai tare? Ca am primit tot, numai lamuriri nu (din alea, sa ma convinga, Dom'le! nu cunosti vreun astrolog?). Tot am ramas cu intrebarile neraspunse. Dar nu-i nimic, mai astept. Mai e si maine o zi, nu?
Hai, ca te-am lasat! Salut-o pe Urania!

P.S. Ai fost cam acid acum spre dimineata (pe alocuri). Sigur n-ai probleme cu stomacul? Sau iarasi taurul din tine confunda oranjul cu rosu?
(P.S-ul a fost doar asa, ca sa nu ne plictisim maine)

NOname
| NOname explică:

Lauru, pana acum ai reusit sa ma lamuresti cel mai bine (se vede ca esti foarte bine documentat). Deci exista totusi o explicatie logica (de ce X e X si nu Y)!? Multumesc!
Argumentele au invins!
Ca vom crede in ele sau nu, asta deja e o alta poveste...

NOname
| NOname explică:

O mică completare: http://www.tpu.ro/......atea-ador/

NOname
| NOname explică:

Http://www.tpu.ro/......-de-zodii/

NOname
| NOname explică:

Un documentar în temă...despre tot felul de superstiții.
- http://youtu.be/0CyMglakWoo
- http://youtu.be/tCJoOJlP8PI

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Răspuns pentru toate: NU.
Caracterul, comportamentul, reacţia în diferite situaţii se formează în timp şi depind de factori tangibili cum ar fi educaţia, mediul de dezvoltare, caracterul celor din jur, etc. etc.
În mod cert data naşterii nu poate influenţa în vreun fel comportamentul vieţii unui om pe întregul parcurs al acesteia.
Din punctul meu de vedere, data naşterii influenţează doar faptul că locul pentru sărbătorire poate fi la munte sau la mare, în funcţie de anotimpul în care te-ai născut laughing.
În rest, sunt basme.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"Macar cand completeaza un oracol sau vreo chestie la matrimoniale, desi mai are pana atunci, sa stie ce zodie sa treaca, nu?" - Mă crezi c-am ajuns la 21 de ani fără să ştiu în ce zodie sunt?!
Mă rog, mi-au zis 5748957389 de oameni că sunt în dracu'-ştie-ce zodie, dar de fiecare dată mi s-a părut atât de relevant încât am uitat după 0, 5 secunde.
Îmi menţin punctul de vedere şi anume că semnul zodiacal "sub care te-ai născut" este unul din aspectele fundamental irelevante în viaţa unui om.

| Vizitiul a răspuns:

Eu, inca, fac eforturi sa-mi gasesc zodia compatibila mie, dar nu izbutesc pentru ca in majoritatea zodiilor imi gasesc cate o caracteristica, dar in niciuna din zodii nu-mi gasesc toate caracteristicile. Poate ca-s de vina eu, ca nu ma cunosc indeajuns de bine, ce sa zic. Saracu' copil, nascut prematur, ce bine-i de el ca nu se gandeste din ce zodie ar face parte, nu-si mai bate capul, ca are cine sa si-l bata pentru el. Daca nu tu (Noname), atunci cine?
Uite ceva ce m-a lasat perplex: "Daca ar fi sa alegem o singura mare hiba a fiecarei zodii, probabil ca cea mai potrivita ar fi:
Berbec - egoism,
Taur - multumire de sine nefondata,
Gemeni - superficialitate,
Leu - tendinte dominatoare,
Fecioara - spririt carcotas,
Balanta - nehotarare,
Scorpion – caracter obsesiv razbunator,
Sagetator - lipsa de tact,
Capricorn - rigiditate,
Varsator - detasare,
Pesti - secretosenia."
Deci practic, eu sunt rac, sa moara vecinii mei daca am eu vreo hiba, asta zice zodiacul, nu eu, dar constiinta, pare a nu fi de acord.
Si acum, intrebare de final: Credem in zodii sau in propria constiinta? Hai sa credem in ceea ce nu putem induce in eroare.

| Vizitiul a răspuns:

Hombre- Sa inteleg ca si mancati verdeata?

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Eu nu cred în zodii. Şi totuşi, sunt fecioarăbatting eyelashes.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu se înţelege lumea cu voi...of...Răspunsul meu este unul filozofic big grin.
Pot fi zodia fecioară (virgo), pot fi fecioară (like a virgin) sau pot fi Fecioara Maria (că tot mă numesc Maria).
Înţelegeţi voibatting eyelashes?

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

@crinu,
Vezi că mă superi, de ce să nu mă creadă whistling?

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Crinu,
Urma să-ţi sugerez să-mi scrii tot nick-ul şi să nu mă mai superibatting eyelashes.

Apache
| Apache a răspuns:

@ÉrotiqueConseils.ai fost prea tare laughing)
2) nu cred in zodii ...adica cred in astre, energii si chestii de astea! Dar nu cred ca toti avem o zodie care ne reprezinta! ...Pana la urma suntem 6.7 miliarde de oameni pe planeta! Vrei sa zici ca la fiecare se potriveste o anumita zodie? Baliverne!

| cristi202 a răspuns:

Eu cred ca chestia cu zodiile e o mare prostie. Daca ai fi sa poti face o statistica serioasa, ai descoperi ca nu e chiar asa cum zic zodiile. Pur si simplu, nu are acoperire in realitate.

| Arthur a răspuns:

Bineînţeles că zodiacul cotidian omniprezent în mass-media este doar un subiect uşurel de sorbit la o cafea între persoane în general de gen feminin.
Dar nu pot să spun că nu există puncte comune legate de persoanele născute în aceeaşi perioadă a anului ( predispoziţie la anumite boli, temperament etc. ), printre altele, ca fapt divers, pot să spun că serviciile secrete au ca obiect de studiu şi acest controversat zodiac. Deci în concluzie ca părere personală există şi ceva adevăr legat de zodie, dar nu privit la modul de literă de lege sau ca şi traseu de viaţă prestabilit.
PS. Dragă NOname, o întrebare mă frământă de ceva vreme : oare nu mai au tuş albastru adminii?

| mihaibrasov a răspuns:

Nu ma asteptam la o astfel de intrebare de la utilizatorul anului. La regulile de moderare a intrebarilor apare clar scris asta:

"Atentie! TPU.ro doreste sa aiba si o componenta educativa si, de aceea, politica noastra este de a nu aproba intrebari legate de horoscoape, zodiac, interpretari ale viselor sau alte practici oculte, intrucat consideram ca aceste activitati sunt lipsite de orice fundament stiintific si sunt, in esenta, sarlatanisme."

Ai incalcat politica site-ului laughing. Rusinica!

| mihaibrasov a răspuns:

@Dannyjj

Este vorba de regulamentul de moderare de intrebari luat de aici:

http://www.tpu.ro/regulament-moderare-continut.html

| mihaibrasov a răspuns:

@NOname - Nu te ataca. Eu doar ti-am spus ce scrie in regulament. Nu am raportat nimic, nu am respins intrebarea... Eu zic sa afli cine a scris regulamentul in modul asta si sa il ataci pe respectivul...