| MariJhoana a întrebat:

Am o teorie. Sa zicem ca avem o femeie si mai multi barbati. Spermatozoizii lor se amesteca cu ovarele ei si...ce iese? Un copil mutant? Un copil cu handicap? Ce credeti?

8 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Un singur spermatozoid pătrunde de obicei ca sa fecundeze, pot sa și dea drumul și 100 în același timp, chiar dacă e imposibil dpdv logic. Ma rog, ipotetic, acela poate sa fie al oricaruia dintre bărbați, iar asta se afla după, în urma unui test de paternitate. Nu se amesteca ca la piure spermatozoizii lor între ei

| RoCkKiD a răspuns:

Si va intrebati de ce avem nevoie de educatie sexuala.

Poti turna cu pompa in ea ca oricum doar unul castiga. In plus ovarele sunt chestiile care produc ovulele, e ca si cum ai zica ca testiculele fac partea cu fecundarea.

E valabil si la zoofili, daca speciile nu-s similare nu se intampla nimic. Aveam o presimtire ca urma intrebarea asta.

| SG1995 a răspuns:

Rapunsul:gemenii cu tați divertisment. Există un caz de genu: Una a făcut niho-niho în trei și rezultatul a fost doi gemeni cu tați diferite. Adică 2 spermatozoizi diferiți de la 2 bărbați au fecundat același ovul.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Superfecundation
Ce-I drept e fenomen rar.

| Ineys a răspuns:

Cine te-a pus sa te bagi in gangbang?

| Panamax a răspuns:

Tu cum crezi ca ai aparut?

| chuckmanson a răspuns:

Avem nevoie urgentă de educație sexuală în școli!

| Sindbad a răspuns:

Nu, nimic din toate astea. Insa, exista teoria telegoniei care afirma ca genetica copuilului poate fi influentata de sperma partenerilor sexuali anteriori ai mamei. De aici si importanta acordata in alte epoci castitatii mamei.

https://www.sciencedaily.com/releases/2014/10/141001090238.htm

| Alex1929386543 a răspuns:

Nu e posibil. Este nevoie doar de un spermatozoid. Crilalti nu au niciun rol. Totusi ar fi interesant daca ar fi posibil ce cod genetic va moșteni.

Gandeste-te sa spuna "tati" la 5 barbati?