| Zenithf a întrebat:

Asta este mai degraba o propunere decat o intrebare, dar o sa-i dau aceasta forma:
Avand in vedere ca destui de multi intreaba cum sa faca o tema, ce ziceti de deschiderea unei noi categorii - "Scoala" - in care sa posteze ei si in care sa intre cei mai plictisiti dintre noi ca sa ii ajute? Si sa ignoram complet aceste subiecte cand sunt postate in alta parte?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Foarte proastă idee.
S-a discutat pe blog pe această temă acum câteva luni ( http://www.TPU.ro/blog/?p=2379 citește toate comentariile, ca să vezi reacția oamenilor la o astfel de propunere) și s-a luat o decizie că temele în continuare sunt și vor fi interzise pe TPU.
Și nu-ți fă griji, sunt oameni care se ocupă cu ștergerea lor. Ceea ce rămâne pe site e doar 5-10% din ce ar fi fost, dacă nu s-ar lua măsuri.

11 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Nu, sa fie atenti la ore si sa puna dracu' mana sa invete ca pentru ei o face, altfel ii inveti la pomana si cand va da bacul sunt varza. Oricum cei care cersesc pe aici sunt aceea care nu le place cartea si o freaca toata ziua pe net, e nevoie si de maturatori pe strada.

| Zenithf explică:

Gata, m-am lamurit si eu, jos cu temele! :p

| GusWaters a răspuns:

E o ineptie totala.Asa,nenumarati putoi din astia,care nu au chef sa isi faca singuri tema,o sa intre la categoria aia si o sa ceara in prostie temele. Unii chiar se abtin,cand observa prin regulament sau la alti useri ca e de porc sa ceri teme,dar cu o categorie ca asta, ar degenera urat treaba.Cei ce cer ca oamenii sa le rezolve temele pe site-ul asta, singurul lucru ce-l merita e un frigider.Plin.De carne.Site-ul asta nu ar trebui sa fie menit sa "creasca" lenesi si comozi din astia.

| Lightning1997 a răspuns:

Nu cred ca e o idee buna. oricum nu va fi aprobata o astfel de categorie.mai bine ii raportam pe toti cei care solicita rezolvarea de teme.

| Zenithf explică (pentru Lightning1997):

Intr-adevar, nu sunt de acord ca altcineva sa le faca temele, dar am putea sa-i ghidam poate, sa-i ajutam cu sfaturi cum sa-si faca ei singri temele. Sunt unii care pot, dar nu au inteles ce le-a predat profesorii, si trebuie sa-i intelegem, ca nu mai se face scoala asa cum se facea pe vremea noastra.
Ar trebui sa ne ghidam dupa proverbul ala: Invata un om sa pescuiasca, si se va putea hrani toata viata".

| eandopuncttk a răspuns:

Corect! si eu is satul de copiii astia cu temele lor happy

| Zenithf explică (pentru eandopuncttk):

Nu zic ca sunt satul, dar nu-mi place sa le vad postate pe oriunde. Si decat sa fie raportate si sterse, cred ca mai bine este ca sa fie ingramadite toate la o categorie destinata lor.

| IAOIADNAA a răspuns:

Da, perfect de acord

| maria999 a răspuns:

Sunt de acord! Dar cum o sa deschidem noi o astfel de categorie? Noi suntem decat membrii TPU!

| Zenithf explică (pentru maria999):

Sigur ca noi nu putem, dar o idee, daca este buna si are sustinerea necesara, poate fi aplicata de cei care pot face acest lucru.
De aceea, va multumesc tuturor care ati raspuns si sunteti de acord cu mine in aceasta privinta.

| AnDrEeAdrg a răspuns:

happyde acord