| crysstyann a întrebat:

Ati observat ca timpul trece tot mai repede fata de alta data oare de ce voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Da am observat dar daca vezi si tu noi acum suntem in secolul vitezei. Acum timpul ca un fulger.
Totusi, ai vazut chiar si tu, acum exista telefoane, calculatoare... cat timp in celelalte timpuri nu exista asa ceva si asta insemna ca trecea timpul mai greu atunci.
Nu cred ca putem explica logic si fara nici pic de minciuna de ce acum traim in secolul vitezei.
Asta este, asta este natura, nu avem ce face. Dar ar fi un motiv ca stam numai la calculatoare si telefoane ai vazut atunci ce repede trece timpul si cand faci ceva educativ trece foarte greu.

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Timpul trece la fel, doar impresia noastra este ca trece mai repede, datorita faptului ca suntem mai ocupati si nu avem atata timp liber. Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sincer, de vreo două săptămâni mi se pare că trece extrem de greu!
Pa, pa.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Daaa
e deja 1 iulie
imediat ne trezim ca trebuie sa mergem la scoala sad

| Analy a răspuns:

Timpul trece repede atunci cand faci ceva, cand te distrezi cu familia sau prietenii. Timpul trece greu atunci cand nu faci nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai, ma?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Universul se extinde, Pamantul se roteste mai rapid, particule subatomice lovesc materia Pamantului care accelereaza vacuumul temporal spatiu-timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timpul trece la fel, din totdeauna.Viata noastra e alta, in continua schimbare, este o impresie falsa.Numai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| ihavenoidealel a răspuns:

Da eu am observat.dar cel mai repede trece cand uiti de el si ai o ocupatie...iar mie mi se intampla cel mai mereu la PChappy

| W1z4rd a răspuns:

Stii cum se zice: Cand te plictisesti, secundele par ore.Cand te distrezi, orele par secunde.Alta data nu exista tehnologia moderna numita "calculator". Acum ca exista, persoanele care il folosesc stau non stop pe el si din cauza asta li se pare ca timpul trece repede(pentru ca practica o singura activitate). Altadata cand nu exista tehnologia moderna, oamenii practicau diferite activitati intr'o singura zi si de aceea timpul trecea mai greu.

| BlackPrincessCat a răspuns:

Pai din cauza ca s.a intamplat ceva in spatiu.Nici eu nu pot sa imi dau seama cum trece asa repede, mie mi s.a intamplat sa ma uit la ceas, vedeam ca e ora 4 si dupa cateva minute vad ca e 6. Nu pot explica de ce trece timpul asa repede. Eu am auzit la stiri explicatia de mai sus ca ti.am dat.o.

| AlleDaDeTine a răspuns:

Deci, nu.e o aberatiehappy chiar crezi ca timpul trece mai repede? Pai iarna trece mai repede pentru ca e ziua mai scurta dar vara si mai repede chiar daca e ziua mai lunga. pentru ca te distrezi [fara scoala \m/ ]

| orhidee a răspuns:

Si eu am observat.Pai,daca esti activ iti doresti sa faci mereu cate ceva.In 10 min vrei sa faci ceva, in alte min vrei sa faci altceva si parca nici nu simti ca timpul a trecut. Sper ca am putut sa te ajut.