| diana_9674 a întrebat:

Voi ati observat ca timpul trece mult mai repede decat inainte? azi e luni, azi e duminica si asa mai departe. oare de ce acest fenomen? are cineva si argumente? astept raspuns.

3 răspunsuri:
| Radioactive a răspuns:

Timpul trece repede sau încet în funcţie de cum vrei tu să treacă. Atunci când vrei să treacă mai repede, ţi se pare că trece mult mai încet şi invers. Nu e vorba de niciun fenomenwinking

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna, zilele trec foarte repede deoarece ne aflăm în timpul sfîărșitului, Dumnezeu prin intermediul fiului său Isus Cristos va pune în curînd capăt acestei lumi, asta este explicația de ce zilele lunile orele anii trec așa de repede, sînte m avansați în timpul sfîrșitului, Dumnezeu are un plan mare cu toți oamenii, vrea ca toți să redobîndească ce a pierdut Adam, adică viața eternă fără boală, moarte suferință, și asta se va întîmpla în curînd.

| rutanklan a răspuns:

happy. Probabil daca ai o ocupatie care te antreneaza si iti place si te stimuleaza ti se pare ca timpul trece mai repede. Un nene 1tein zicea ca "timpul zboara cand esti pe banca in parc cu o fata si sta locului cand ti se preda o lectie plictisitoare".

Deci e o chestie relativa, pur si simplu creierul e mult mai ocupat.