| juniper a întrebat:

Ati vazut vreodata un inger? sau credeti ca exista ingeri?

Răspuns Câştigător
| sergiu25bc a răspuns:

Uite 1 adresa f buna astfel vei intelege. Sper sa merit votul castigator.www.lumeaingerilor.ro

25 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Cred ca exista ingeri.Nu i-am vazut, dar am vazut mana lor la lucru prin alte persoane.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ingerii exista asa cum exista si Dumnezeu, insa nu ii poate vedea nimeni.fiecare dintre noi avem un inger care ne pazeste si care ne ajuta mereu.happy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred ca mama mea este ingerul meu pazitor...

| sergiu25bc a răspuns:

Si eu sunt inscris la acea adresa si am gasit raspunsul la multe din irebarile mele.Bafta

| ShaKuri a răspuns:

Prima intrebare e fara sens. fara logica.etc.etc. iar la a2a raspuns e Da.

| ShaKuri a răspuns:

Maestre. dar tu faci parte din vreun cult? sau ai tu o manie cu ingerasii astia?

| Criiss16 a răspuns:

Nu, nu am vazut dar eu cred ca existahappy.

Răspuns utilizator avertizat
| galileo a răspuns:

Ceau. Ingerii nu se arata oamenilor. Ingerii exista, in Biblie acestia sunt mentionati. Daca crezi in Dumnezeu si il vei asculta vei vedea si ingerii, in Rai.

| d0i0n0 a răspuns:

Adevarul e ca ingeri exsista exsista ingeri buni si rai dar la inceput Dumnezeu a facut doar ingeri buni dar ei sa-au impotrivit pentu ca vroiau sa conduca ingeri sunt fiinte pe care nu le poti vedea un inger inseamna extraterestru pentru ca extra inseamna in afara pamantului si terestru ceva de pe pamant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă crezi în Dumnezeu, atunci crede și în existența îngerilor.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am vazut ingeri. Ingeri incarnati. Ei apar in viata poate a tuturor, dar trebuie sa ii recunosti cand ii vezi, pentru ca pe pamant vor arata ca niste oameni. Ei au menirea sa ne ajute sa ne indreptam, trebuie nu doar sa ii ascultam ci si sa facem faptele corespunzatoare. Dar primul pas este ascultarea. Atata timp cat lucrezi zi de zi sa te indrepti, sa iti indrepti caracterul si viziunea asupra lumii, vei vedea si ingeri pentru ca vei sti sa ii recunosti. Deci nu o sa vedeti ingeri cu aripi mari, sau poate ca da. Eu nu i-am vazut. Sa fiti sanatosi psihic va doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ingerii exista si ii ptem vedea! Ingerii ne ghideaza pentru a ne putea implini menira pe acest Pamant, dar nu in ultimul rand ne protejeaza, dar sa nu uitam de liberul arbitru, nici ei si nici bunul Dumnezeu nu ne incalca libera decizie, decizia noastra, liberul arbitru, astfel spus de noi depinde daca ii ascultam sau nu.
Ingerii ne vorbesc fie prin propria noasta voce, prin ganduri, vise, senzatii sau chiar prin propria lor voce, auzindu-i.
Putem sa ne auzim, vedem, simtii ingerii. Toti am fost inzestrati cu asemenea calitati, deci cu toti putem lua legatura cu ei.
Pentru ai putea vedea este necesar sa ne deschidem cel de-al treilea ochii, al saselea centru energetic(chakra) din corp, mai multe puteti citi in "Calea purtatorului de lumina" sau "Cum sa ne auzim ingerii" de Doreen Virtue editura ADEVAR DIVIN, este necesar de asemenea sa va purificati zilnic centrii energetici, sa duceti un stil de viata sanatos. In prezent stiu ca ingerii sunt alaturi de mine deoarece vad "punctulete" de lumina alba, e un semn bun.
cu un click aflati mai multe despre cum au ajutat ingerii, persoanele care le-au cerut ajutorul: angelinspir.ro
bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am vazut...

cu siguranta exisa, ca altfel nu am supravietui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am vazut, dar cred ca exista ingeri, de multe ori mi s-a intamplat sa fiu suparata si sa simt ca cineva ma mangaie usor pe fata si simt ca cineva e langa mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut. am deschis ochii noaptea era o femeie angelica langa pat. nu m-a speriat, dar am ramas pe ganduri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am vazut, cred ca aveam 7-8 ani. Am vazut-o (era femeie) doar o fractiune de secunda, era o zi de iarna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu am vazut. dar daca tu nu crezi nu o sa cred ei exista mai mult decat noi, noi mintim dat cand spunem ca exista ingeri e adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ingerii existahappytrebuie sa crezi in ei...crede in dumnezeu si in tot ce e sfanthappy

| RicăPăturică a răspuns:

Da am vazut de mult timp, se spune ca ii poti vedea doar cand esti mic si ai sufletul curat

| andreea_7730 a răspuns:

Nu am vazut nici un inger, dar exista.

| Pysyqtza2012 a răspuns:

Da am vazut pe scarile de la casa dar nu avea aripi ci doar o fusta lunga alba, dar pentru un moment am intors privirea si a disparut pur si simplu

| katy_9430 a răspuns:

Da am vazut exista cu adevarat

| alucard a răspuns:

Nu, nu am vazut si nici nu cred ca exista