| LaviniuA a întrebat:

Dragi oameni de stiinta:
Cum credeti ca vor fi posibile calatoriile intergalactice in viitor?
Nu stiu cum da mi-a aparut asta pe Facebook :)
https://www.youtube.com/watch?v=db8vebt5_80

Rezumat:
In acea carte doamna Melfior povesteste cum a calatorit in spatiu, folosind a cincea dimensiune.
Acolo a intalnit pe domnii arcturieni. Acestia supravegheaza pamantul, ca sa nu fie invadat extraterestri de joasa frecventa (betivi, boschetari, bombardieri samd).
Pe nava arcturienilor doamna a calatorit mult si bine, ca era ditamai. Deasemenea a primit viza pentru nava pleiadienilor, datorita meritelor deosebite.
Ati putea crede ca aceste calatorii sunt rezervate doar unor elite,
dar conform doamnei, orice pamantean poate calatori astfel, prin decorporalizare.

Răspuns Câştigător
| Theo94 a răspuns:

Vor fi posibile in viitorul indepartat cu o tehnologie mult mai avansata, ceva ce nu ne putem imagina inca, sau ne putem imagina la un nivel extrem de simplist.

laughing) In prezent e imposibil sa calatoresti in alta galaxie, in principal din cauza distantelor enorme. Cea mai apropiata galaxie (in afara de galaxiile satelit ale caii lactee) este andromeda care e la o distanta de 2.5 milioane de ani lumina.
In prezent e imposibil de facut o calatorie interstelara (cu oameni la bord) care e mult mai scurta, iar sondele spatiale trimise de om ar ajunge la cele mai apropiate stele in zeci de mii de ani (in interiorul galaxiei noastre).

Tipa din video e un conman, incearca sa vanda "ulei de sarpe", "snake oil". Bine inteles ca stie toata lumea sau aproape toata lumea asta.

https://ro.wikipedia.org/wiki/C%C4%83l%C4%83torie_intergalactic%C4%83

https://en.wikipedia.org/wiki/Intergalactic_travel

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cand te-ai adresat asa "Dragi oameni de stiinta", iti asumi ca vei primi raspunsuri de la 'oamenii de stiinta' care sunt inca in gimnaziu si dau raspunsuri pe TPU cu ajutorul lui chatGPT, nu?

in ceea ce priveste videoul tau, cu aceasta doamna care a avut intalnire de gradul III, iti aduc aminte ca au fost si altele cu mult inaintea ei care au cunoscut civilizatiile extraterestere, precum aceasta doamna :

https://youtu.be/F2ofMqXReVE?feature=shared&t=270

doamna din videoul meu ar trebui sa se ia de mana cu trollul de pe TPU, acel limitat care cauta diavoli pufosi pe taramul lui 'Hades'

| LaviniuA explică (pentru Simpatic):

Fereasca... cred ca doamna aia la un moment dat s-a convertit si s-a facut "maicuta frauduloasa" laughing vazusem ceva pe yt demult

| Simpatic a răspuns (pentru LaviniuA):

Multi sunt scapati pe strazi, din colectivitatea in care au fost internati, si umbla fara medicamentatiewinking
oriunde mergi vei intalni si oameni care au cunoscut fie extraterestri fie pe Lucifer
astfel de oameni intra si pe TPU sub tot felul de pseudonime si isi varsa aici lipsa de discernamant, gen idiotii aia care injura fara motiv, toti alienatii

| relian a răspuns:

laughing aia cu extraterestrii de joaca frecventa e cea mai tare laughing betivi, boschetari, bombardieri laughing

In viitor calatortiile intergalactice nu vor fi posibile nicicum, pentru ca universul se extinde si n-o sa mai vedem pe cer nimic la un mom dat.
Bine nu stiu despre care viitor vorbesti tu, dar la modul general cam asta se intampla.
Doamna o caltorit f mult, acu are nevoie de malai, o ramas fara, o dat toti banii ce eu muncit stind pe calaltoria aia, ca doar no plimbato aia moca nu?

Acu ea incearca sa isi scoata pirleala prin cartea respectiva, poate cine stie mai apare o alta nava, poate o invita si extraterestrii aialantii de joasa frecventa, macar asa pentru reclama laughing sa-i arate doameni ca nu-s asa de jos, ca li s-a bagat pe git chestia asta de extraterestrii de inalta frecventa, deci trebuie un martor, iar dna daca tot o fost la aia inalta frecventa, acu e la fara frecventa laughing sau curusuri la distanta.

Oricum e bun ca macar o scris ceva, urmeaza sa vada daca face si ceva malai.

| LaviniuA explică (pentru relian):

Da e buna explicatia. Doamna avea nevoie de ceva bani pentru calatorii... ca na combusibil, cazare, mancare, plaja, masaj. Nu stiu ce vanzare o fi avut cartea... poate o fi bagat-o la categoria fictiune pana la urma laughing ca oamenii sunt sceptici nu o cred toti.

| DarknLight a răspuns:

Hei! happy
Îmi poți lăsa și mie numele cărții, editura sau ceva sau articolul unde ai citit astea? happy
Ai apărut chiar la țanc, când eu fac research uri fix pe temele astea (astre, galaxii, cicluri astronomice și dacă se poate și ceva călători spațiale, dar și ocultă și secte). Deci m-ai ajuta enorm. happy

Acum ca să răspund, tot ce pot răspunde legat de subiectul tău și mă pricep, studiind tot ce se putea studia despre ocultă și conspirații, e adevărat ce spui. Oamenii au făcut pași mari către Univers și noi și prospere planete. Dar nu vă îmbătați cu apă rece, acolo nu vor ajunge decât marile puteri, oculta și bogtanii, nu oricine. Restul va rămâne aici cu oceanele infectate de plastic, încălzire globală și dispariție de specii importante și în cele din urmă moartea. happy

| LaviniuA explică (pentru DarknLight):

Nu vreau sa te deziluzionez, dar f probabil doamna e o mitomana happy
Nu zic ca nu e posibila calatoria in afara corpului, dar povestile ei sunt cam prea mult.