| juniper a întrebat:

Au vreo legatura craniile de cristal cu 2012? Eu am citit undeva ca are si daca nu se gaseste cel de-al 13-lea cristal va fi sfarsitul lumii.

Răspuns Câştigător
| antonius74 a răspuns:

Uite un articol despre 2012: http://codulluioreste.blogspot.com/......eauna.html
acum ca am stabilit legaturile care trimit catre acel an, sa-ti zic despre cranii: primul stii cum a fost gasit, de fiica exploratorului Mitchell, desi exista si voci sceptice ca ar fi real. dupa ala s-au mai gasit alte 11, iar legenda zice ca sunt 13 in total (desi legenda a aparut in public pentru prima data, in secolul XIX, deci foarte tarziu...). am citit undeva ca al 13-lea craniu a fost deja gasit, dar guvernele tin secret acest lucru: in caz ca e adevarat, atunci chiar inseamna ceva aceste cranii.
PS: nu mai stiu daca scrie in acel articol, dar calendarul tibetan (adica din celalalt capat al lumii de cel mayas) se termina in aceeasi data, iar profetia e destul de asemanatoare...acum depinde si cat de mult te bazezi pe aceste date. in orice caz, nu-ti face griji cu ce va fi in 2012, deoarece orice se va intampla, va fi doar spre mai bine, nu mai rau!

12 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

Ei, il gaseste Indiana Jones si pe ala, stai linistit.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E o poveste simpatica, dar bineinteles ca nu are nici o legatura cu adevarul.

| juniper explică:

E 2012.

| xibalba a răspuns:

Si eu am citit ca oamenii cred tot ce li se serveste drept informatie. Daca te pasioneaza aiurelile si teoriile nefondate, atunci da, vine sfarsitul lumii in 2012. Asta daca nu te pui pe cautat craniul ala. Daca nu, traieste in prezent si nu te mai teme atata.

| death a răspuns:

OMG, 2012! O să crăpăm. Oare? Se spune că 2012 nu este sfârşitul, ci doar o schimbare. Trecerea la cea de-a cincea dimensiune, dacă dăm crezare teoriilor apărute în ultima vreme. Asta ar însemna că vom putea călători în timp la fel cum sărim peste un buştean. Interesant, nu? Eu, unul, îţi jur că, dacă ajung să călătoresc în timp, mă duc să-l omor pe Hitler. Hitler nu a fost asasinat, nu? Istoria nu spune nimic despre asta. Aşa că nu l-am asasinat, deci nu călătoresc în timp. 2012 va fi un an ca oricare altul, urmat de 2013. Chiar şi mayaşii aveau limite. Dacă nu aveau, îi perpeleau pe spanioli de nu se vedeau şi nu mai apăreau telenovelele. Naşpa mayaşi, pe bunesad

| powergirl a răspuns:

Nu ati auzi cam prin 1997 ca in 2000 loveste nu stiu ce meteorit pamantul si ca in 2000 va fi sfarsitul lumii? si uite ca inca mai existam nu? asa ca stai linistit si eu pot inventa o poveste si p postez la tv radio net si asa mai departe si uite crede multa lume nu? bine nu am atatia bani de postat pe unde am zis dar zic asa ca un exemplu. stai flexata si traieste clipa

| Bianca_4346 a răspuns:

Woooww.si cristale? ma da ziua mea e anulata atuncirolling on the floornu mai fac 18 ani

| Simonaaaaaaaa a răspuns:

Frate daca tot credeti atat ca o sa murim in 2012 dc nu credeti si in Nostradamus...ca ala a prezis cu mult mai departe d 2012, .sau ala e demodatlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sunt numai speculații, nu te mai teme atât de data de 21. 12. 2010.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai al 13-lea cristal e la mine. Deci fii pe pace, s-a gasit, nu mai vine sfirsitul lumii laughing Sau... oare?batting eyelashes

| traumatizaNtu a răspuns:

Te-ai uitat prea mult la Dragon Ball

| costin_6617 a răspuns:

Ce nebunii spune-ti voi aici? crani de cristal. sfarsitul lumii.lumea asta se duce de rapa pe zi ce trece.