| Twitter a întrebat:

2012, a fi sau a nu fi sfarsitul lumii?

Răspuns Câştigător
| 3ntzz a răspuns:

"A fi" numai daca vrea Dumnezeu!

19 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Dumnezeu poate sti si decide un eveniment atat de mare, colosal, important.In Sf.Scriptura se zice ca numai El stie data sfarsitului si ca acesta va veni pe nepregatite ca un fulger.Nimeni nu stie cand si cum decat Dumnezeu.Asta se stie.Numai bine

| mihaibrasov a răspuns:

Nu va fi niciun sfarsit... Of.

| Razvan a răspuns:

Nu-mi pasaoh go on
Mor la 17 ani sau la 55, care-i diferenta?
Problema este ca eu nu vreau artificii gen valuri tsunamistraight face
Ceva asteroizi, ar merge totusithinking

| Dannyjj a răspuns:

Ca si cu al 3-lea razboi mondial care trebuia sa fie pe 10 August 2010 apoi s-a "anulat" pe 11 Noiembrie 2010 apoi nu s-a mai intamplat nimic, in 2008 trebuia sa murim inghititi de o gaura neagra provocata de CERN, pe la inceputul anului 2008(Ianuarie mi se pare) un asteroid trebuia sa loveasca pamantul si sa provoace o catastrofa, dar de fapt nu a fost asa si asteroidul si-a vazut de treaba lui si a trecut pe langa Pamant, mai sar peste cateva si ajung la anul 2000 de era vorba de inversarea polilor, cutremure si altele, deci toate astea sunt prostiile unor schizofrenici.
P. S. Am mai citit pe un site ca sfarsitul lumii ar fi in 2014 si nu in 2012 cum se credea pana acum, deci sunt multe prostii.
Eu unul nu cred.

| deeeeeebora a răspuns:

Nici Isus nu stie, ce sa mai stim noi? doar El stie acest lucru

| deeeeeebora a răspuns:

Intarzierea e in favoarea noastra pentru a ne apropia de EL... te-ai gandit la posibilitatea asta?

| Annitu a răspuns:

O fi.

| BrD a răspuns:

Ma gandeam la intrebarea asta mai devreme.

Nu, 2012 nu va fi sfarsitul lumii (cum n-a fost nici 9. 9. 2009, 6. 6. 2006, nici 2000, nici 1900 toamna).

| eugeniu_6685 a răspuns:

Sfarsitul lumii ar putea fi maine sau...peste 50000 ani. Calendarul "mayas" se sfarseste in 2012, decembrie 20, oricum cumva trebuie sa se se sfarseasca. Previziunile lui despre sfarsitul lumii se refera la un diluviu universal "Crocodilul "care personifica poporul maya este prefigurat varsand apa pe tot pamantul, adica poporul maya va acoperi pamantul cu apa facand sa moara toate vietuitoarele pamantului, cu exceptia mayasilor desigur. O mai mare absurditate nici ca se poate.

| DoarOana a răspuns:

Daca citesti vei vedea si in cartile istorice faptul ca calucul nostru e gresit. Astfel noi suntem cu 3 ani inainte celui de acum (deci in anul 2013 nu 2010). Am auzit si eu. Se spune ca acum au descoperit cercetatori asta. Asa ca daca suntem in 2013 inseamna ca trebuia sa murim anul trecut dar suntem in viata inca.

| 100SweetSmile4you a răspuns:

Nu! Asa se vorbea si de 2000...si dupa ce a trecut acest an si nu se intamplase nimic, incepe sa se spuna despre fiecare an ca va veni sfarsitul lumii, ca va incepe al III-lea Razboi mondial, ca vom intra intr-o gaura neagra s.a.m.d.Chiar si eu pot sa lansez o "bomba", zicand ca in 2011 lumea va fi distrusa de un meteorit. Daca adaug ca mai sunt si o prevazatoare la care au apelat multi oameni si am avut dreptate mereu, intr-o saptamana devin subiect principal in presa.La OTV s-ar discuta si elabora aceasta "previziune" non-stop...
Poate exagerez un pic, dar sigur ma va crede foarte multa lume (sunt o buna actrita, dar nu mereu).
Si nu numai eu, ci oricine poate realiza acest lucru!
Lumea in ziua de azi este prea credula, in special romanii.
De ce credem toate minciunile pe care le auzim? De ce nu cerem dovezi clare, neluand in considerare vorbele fara justificari (de ce este asa si nu este altfel?; de ce viitorul prevazut nu este logic?)?

| EsarfaRozZ a răspuns:

Doamne, credeti toate prostiile ce se zic la TV, daca eu zic ca am facut niste calcule in minte si maine mori, tu crezi? doamneee, sfarsitul lumii e cand vrea Dumnezeu. nu putem calcula chestia asta...asa ca calmati`va, ca nu murim in 2012...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fi sau a nu fi, eu imi vad in continuare de viata si de scoala mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va fi! veti vedea! s-au luat si dupa filmul 2012! e o prostie! se spune ca soarele explodeaza si murim! ei bine, soaele este inca tanar! deci pana murim noi o sa avem stra stra stra stra stra stra stra stra stra stra stra stra nepoti

| anaaa13 a răspuns:

Nuu, nimeni nu are de unde sa stie cand o sa fie sfarsitul lumii.sunt doar aberatii happy

| Stephenye a răspuns:

Lol ca nu, mai sunt niste tampenii cu astia de la OTV, daca vrea Dumnezeu o sa fie daca nu NU.Ca au venit acum maiasii, nu este adv ce daca noua ni se termina calendaru in 2020 trebuie sa moara candva sau ce?
PROSTIII

| ramy4ever a răspuns:

Eu credd ca asta e o mare prostie laughing)

| brayker a răspuns:

Asa se zicea si inainte de 2000, ca in 2000 va veni sfarsitul lumi happy astea is povesti scenari de film happy etc/