| Alysée a întrebat:

Avand in vedere ca tot apar articole cum ca lady gaga ar avea ceva cu illuminati as vrea sa stiu daca ea a declarat vreodata intr-un interviu despre asta.sau alti artisti care au vorbit pe aceasta tema.

Răspuns Câştigător
| Mockingbird a răspuns:

Da Katy Perry a spus intr-un interviu ca cica si-a vandut sufletul diavolului si nu cred ca a platit-o nimeni sa zica asa ceva!
Nu stiu ce sa cred. Uita-te si tu daca vrei sa vezi
http://www.youtube.com/watch?v=10rx15v28yk

7 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Potolitiva ma tripatilor ca nu va ia dracu si nu vrea nimeni sa controleze lumea mai ales prin muzica...straight faceoff off

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

@Mariagoria vrei sa zici ca industria muzicii este una manipulatoare.winking

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

@Mariagoria oricum tot n-ai zis bine. Adica cum sa fie muzica manipulata? Muzica e muzica iar artistii artisti. Trebuia sa zici ca artistii din industria muzicii sunt maniplati de catre illuminati sau eu stiu de mai cine.

| houyhnhnm a răspuns:

Filmuletul ala cu "Demascarea industriei muzicale" e o mare prostie, adresata celor creduli si lipsiti de ratiune. In primul rand iti prezinta niste argumente pe care tu ar trebui sa le iei de=a gata, nefiind motivate. In al doilea rand, versurile pe care ei le analizeaza sunt scoase din context ca sa le sprijine jalnica teorie. In al treilea rand, am vazut ca filmuletul se baza mult pe ceea ce spunea DMX. Baiatul era la momentul respectiv dependent de crack, deci nu as avea incredere in vorbele lui paranoice. Probabil adevarul e pe undeva la mijloc, in sensul ca sefii caselor de discuri ii exploateaza pe artisti. Nu ii intereseaza viata lor, familia lor, imaginea pe care uneori le-o strica daca nu se conformeaza lor, ci doar sa faca bani de pe urma lor. Cam asta ar trebui sa fie mesajul, nu ca daca intr-un clip curg bani din cer inseamna ca artistul respectiv a semnat un pact cu diavolul. Si manelistii cam aceleasi mesaje le au si nu cred ca au fost pusi sa semneze nimic in sange. Si in plus, fiecare e liber sa creada in cine vrea si ce vrea. Asta nu inseamna ca daca le ascult muzica, o sa devin si eu adeptul acelorasi conceptii. Daca m-ar influenta credintele religioase ale Rihannei ar insemna sa fiu redus mintal. Astea-s aberatii pentru copii impresionabili.

| Cezar a răspuns:

Păi cred că te-ai uitat la Demascarea Industrei Muzicale.
Deci acolo sunt 2, 3 artişti care vorbesc despre el dar nu îî spune numele. Îţi vei da seama dacă te-ai uitat acolo!

| MescaMascalina a răspuns:

Nu e nevoie sa declare ceva in mod direct. Unii artisti (Eminem) canta despre asta. Versurile sunt pline de subtilitati. S-a discutat mult despre legatura dintre asa zisul "Rain man" si Iluminatii. Jay-Z a folosit cuvintele astea in melodia "Umbrella". Sunt multe de zis pe tema asta, muzica e o industrie manipulata.

| MescaMascalina a răspuns:

Artistii sunt manipulati. Noi nu facem parte din industrie, inca n-am atins gradul ala de celebritate. Daca pe tine te manipuleaza muzica, e gravhee hee