| VacutzaRoscata a întrebat:

Biblia este falsa? daca da, de unde ati ajuns la concluzia asta?

18 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Nu biblia e falsa ci eventual ce scrie in ea.

| danut a răspuns:

Parerea mea este ca avem destui "intelepti" pe aici care au inmagazinat in putinele si searbadele lor zile pe care le-au acumulat delungul minusculei lor vieti mai multa intelepciune decat intrega omenire dealungul a peste 3500 de ani. O, da ei sunt mai "destepti" decat peste 95% din populatia omenirii si au descoperit in studile lor diurne si nocturne falsitatea a 1600 de ani de scrieri biblice. Peste 3500 de ani, peste 95% din populatie, niste handicapati, oare se pot compara cu.3 ore in fata monitorului, nu. In ce hal a ajuns omenirea asta. sad

| greenwave666 a răspuns (pentru danut):

Frate... eu nu inteleg nimic din ce ai scris! esti retardat?

| danut a răspuns (pentru greenwave666):

Faptul ca TU NU intelegi te duce la concluzia ca eu as fi retard sau la concluzia ca NEANTELEGEREA TA duce la imposibilitatea ta de a intelege din diferite motive (lipsa studiului, a informatiei sau a capacitatii tale de intelegere)? Eu nu te fac retard deoarece sigur nu intelegi sensul acestui cuvant punandul in acea ipostaza a deductiei tale.

| Angel0 a răspuns:

Doar vacutele care poarta tanga pot avea impresia asta.

| MMihai a răspuns:

Dacă înțelegi Biblia, ca o culegere de basme / povești, nu poți afirma despre ea, că este falsă.
Poți afirma : că are și povești mai puțin credibile, cum este basmul cu potopul mondial / planetar și Arca lui Noe.

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

"De unde?"
Ei, da nu ştiu de unde am ajuns la concluzia asta...
Probabil din contradicţii, absurd, din faptul că Vaticanul a schimbat şi a extras la pasaje de te doare capul.
Ah da şi foarte mult absurd.

Dar, draga mea, tu ai ajuns la concluzia că Biblia este adevărată?batting eyelashes

| AG a răspuns:

Pentru ca minunata 'opera' cotine informatii care se contrazic unele pe altele, si idei false. Gen: Lilith.serios acum? vampiri in biblie?

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Nu biblia e falsa ci cea ce scrie in ea.

| FuckOnCocaine a răspuns:

Întreabă-i pe cei care au scris-o!

| FOCUS a răspuns:

Poate te aude Ema laughing, este falsa precum nick-ul tau,auzi la ea, vacuta cu tanga, cine a mai vazut?

| VintageGeisha a răspuns:

Eu cred ca Biblia este scrisa de oameni normali ca si mine ca si tine dar care traiau in alte vremuri si care aveau nevoie de credinta, e posibil ca ulterior aceia sa devina asa fanatici incat sa se considere Alesii si sa spuna ca au vorbit cu Cel de sus...Deci cum au spus si altii nu "Biblia este falsa si ce e in ea",,, desigur asta e o parere nu ma luati acum in serios...ateismul e ca raceala, se ea din atmosfera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e falsa. O tii in mana, o vezi, o simti, o citesti eventual daca vrei. Insa ce scrie in ea nu are pic de valoare pentru mine deoarece consider cele scrise in fiind rupte de realitate, ca atare pentru mine totul e fals. Asta e doar parerea mea. Adevarul nu cred ca s-a aflat inca din moment ce nimeni nu l-a vazut pe asa zisul Dumnezeu, insa unii nu contesta existenta sa si iau credinta ( biblia ) ca atare. Deci sunt doar pareri care sustin ambele parti ( cei care cred si cei care nu cred ).

| pίTίк a răspuns:

Nu

| horia_5594 a răspuns:

Oare noi oamenii suntem falsi? Se pare ca da. Ne lovim de realitate si nu credem ca exista.

| dededede a răspuns:

Eu cred ca biblia este cuvantul Lui Dumnezeu!
SI NU BASME
Cred ca tot ce scrie in Biblie este adevarat!
Cred ca Dumnezeu a creiat pamantul si tot universul!
Nu cred ac explozia unui asazis ou a facut asta!
Toti cred ca neam intrebat cine suntem, unde ne aflam si incotro ne indreptam!
Deci refuz sa cred ca un big bang ne-a facut pe toti!
Eu cred in Dumnezeu! Si ma simt implinit!

| evolutienuinvolutie a răspuns (pentru dededede):

Eu cred ca ar trebui sa te apuci de invat normele ortografice ale limbii romane.
Referitor la ceea ce ai incercat sa subliniezi, trezeste-te, uita-te in jurul tau!
Arata-mi o dovada ca Biblia ar trebui sa te ghideze in viata. Daca exista un duh atotputernic, de ce ii e frica sa se arate?

| greenwave666 a răspuns (pentru dededede):

Impusca-te frate laughing repede laughing