| CuStimaSiRespect a întrebat:

Biologia este chimie aplicată.
Chimia este fizică aplicată.
Fizica este matematică aplicată.

Cum ați continua acest raționament?
Ce este matematica?

Răspuns Câştigător
| mODIN a răspuns:

Matematica e logica aplicata, care e filosofie aplicata, care e religie aplicata, care a aparut in toate culturile lumii datorita avantajelor evolutionare pe care aceasta il prezinta, deci e darwinism aplicata, deci biologie aplicata. Si asa o luam de la capat.

5 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Logica aplicata.

| KovacsB a răspuns:

Termina matematici aplicate la unibuc si o sa afli cu adevarat ce este matematica.
Asta daca reusesti sa intri ca este cu examen.
Nu merge cu dosar.

| CuStimaSiRespect explică (pentru KovacsB):

Îmi pare rău pentru tine că nu te-au primit cu dosar. Acum înțeleg de ce ești tot timpul frustrat.
Trebuia să le spui că vrei să intri la locurile pentru maghiari. laughing

Răspuns utilizator avertizat