| Emma305 a întrebat:

Credeti ca oamenii de stiinta vor reusi sa construiasca masina timpului?

Răspuns Câştigător
| oliviaaa a răspuns:

Salut! cu ceva timp in urma am privit o emisiune in care nu tin minte clar fiecare idee dar se povestea despre timp. si s-a spus ca masina timpului POSIBIL ca deja exista ascunsa ca ( musonii) - ( oameni ai dusmanului ) o detin deja dar in fine nu se stie precis. si chiar daca nu exista si o vor construi cred ca vor trece milioane de ani de ce? perntru ca noi nu suntem capabili de tehnologii si asa formule pentru a construi sa spun asa o masineria a vietii si a infinitului

deci raspunsul final este ca nu curind. succes.

| IMC90 a răspuns (pentru oliviaaa):

Masonii ma, musonii sunt vanturi tropicale rolling on the floor
Si nu, nu exista si nu va exista masina timpului.

13 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

In momentul cind vor vedea ca timpul este una si aceeasi cu spatiul nu-i va mai putea opri nimic, caci vor vedea ca miscarea va rezolva totul.

Răspuns utilizator avertizat
| Inferno a răspuns:

Nu cred, nu cred ca este corect sa ne imaginam timpul ca un rau asa cum fac majoritatea oamenilor.

| sabin89 a răspuns:

Da.

| Miauti a răspuns:

Poate au construit o dar nu sti tu.

| doctorandus a răspuns:

Daca ar putea-o construi vreodata n-am mai putea fi siguri ca Hitler a pierdut razboiul.

| OOOLEOOO a răspuns:

Exista posibilitatea de a ne transoprta, dar care este o metoda destul de ''Non umana''(parerea mea) De ce sa nu aflam si cum sa ne teletransportam in trecut?

Eu zic ca nu o sa ajungem sa inventam asa ceva pana cand cineva din viitor a inventat deja asta si va veni la noi.

| PattyC a răspuns:

Nuu si daca ar face-o eu as fi prima care as incercao laughing

| sabin89 a răspuns (pentru PattyC):

Ai vrut sa zici "as incerca-o".

| PattyC a răspuns (pentru sabin89):

Scuze dar m-am grabit happy

| sousabo a răspuns:

Daca masina timpului o sa se construiasca vreodata, inseamna ca deja s-a construit.

| missme90 a răspuns:

Sper ca nu