| Isys a întrebat:

Desi s-ar incadra si in categoria "Religie" aleg sa aflu ceva mai intai de aici :cate ceva Ce stiti despre al 3lea ochi? Citate, paragrafe esentiale ce ofera detalii nu despre "alcatuire" si care sunt consecintele acestuia? Cunoasteti persoane care au deschis aceasta poarta dintre lumi? Ce parere au ei despre acesta? Ofer fundita!

4 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Inchide ochii si ai sa vezi ce inseamna al treilea ochi. este vorba de glanda pineala, numita al treilea ochi sau eye of horus la egipteni.

https://www.google.ro/......ps?/search

apare ca un fel de ochi interior cand inchizi ochii cu ajutorul caruia (vorbim de aceasta parte a creierului) poti sa "vezi" sa iti imaginezi, sa auzi sunete( cum fac compozitorii, pictorii etc)

Despre ce poarta vorbesti? Vezi sa nu fii artas(a) in cine stie ce secte care te vor stoarce de bai ca sa iti mai dea cate o galusca de mestecat.

in religiii se folosesc metaforele. aceasta poarta intre lumi este o metafora pentru a descrie lumea exterioara si cea interioara asa cum o stii inde imaginatia nu are limitesi dupa un prealabil discernamant al viselor si imaginatiei poti sa transpui in realitate un vis. de exemplu acela de a deveni...creator de moda sa zicem
iti recomand sa fii realista. iti voi raspunde laintrebari daca mai ai insa in privat pentru ca nu am sa urmaresc activitatea ta.

| Xpressurself a răspuns:

Se mai numeste ochiul mintii, ochiul care vede nevazutul. pai binenteles ca "vede" nevazutul. "vede" ce vezi tu insa pentru altii este de nevazut ce "vezi" tu. normal, nu-i asa? uite cum se duc oamenii de nas.

| unprietenaproape a răspuns:

Wow, ultimul raspuns.
eu spun sa nu incerci, nu are nici un rost, si in plus e periculos

| ThePathWalker a răspuns:

Te pot ajuta cu asta
ramai unde esti, si gandeste-te la ceva
oribil si vesel simultan cu ochii inchisi
lent simti o presiune marepeste sfenoid
! trebuie sa prinzi secunda maxima
! ce urmeaza vezi si singura
! happy