| Ecbert a întrebat:

as vrea sa stiu ce este visul lucid si cum poate fi indus? Ce este sleep paralysis, care sunt cauzele acestuia si cum poate fi indu? Ce este decorporalizarea sau proiectia astrala, din ce cauza apare si cum poate fi indusa? Si care sunt stadiile somnului? De asemnea mi-ar placea sa stiu si niste intamplari de-ale voastre cu visul lucid, paralizia si decorporalizarea. Funda big grin

3 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Visul lucid - atunci cand sti ca visezi si ca te afli in vis.
Paralizie in somn- cand esti constient dar nu te poti misca. Si vezi diverse lucruri...

| T0T a răspuns:

Visul lucid și sleep paralysis există. Am avut anumite așa zise experiențe. Dar în proiecția astrală nu cred. Uneori aceste lucruri vin pur și simplu, fără să fie induse. Sunt multe metode pe internet, dar nu prea țin. Oricum mi se par lucruri care nu te ajută cu nimic, doar îți bați capul degeaba cu ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt cateva mii de documentare pe Youtube in mai toate limbile.
Cel mai simplu mod este sa-ti dai seama in vis ca este un vis si apoi detii controlul.
In functie de cat timp reusesti, iti dai seama si de nivelul tau spiritual ca sa zic asa.
Este o metoda rafinata de explorare a subconstientului printre altele.