| Sandor12921 a întrebat:

credeti in semnificatie viselor? Adica credeti ceea ce se spune despre ce visati? De un timp am inceput sa ma documentez, despre ce visam, mai bine zis, ce imi aminteam, dar nu stiu ce sa zic, cred ca informatiile de pe net, sunt mai mult pentru lucruri generale... Din ce vise imi amintesc, este unul in care am visat o femeie de 40-50 de ani (la care nu am gasit semnificatie pe net, daca stiti va rog sa imi spuneti) si altul cu o masina/autocar/tir, nu mai stiu exact

Răspuns Câştigător
| AnonimnusAno a răspuns:

Oh Doamne iubesc lucrurile astea! Cred ca este o semnificatie, dar nu neaparat cea de pe net, ci e una din interiorul tau si care e unica intr-un fel. Subcontientul incearca sa iti comunice niste lucruri din viata ta importante, niste probleme pe care trebuie sa le rezolvi sau o relatie cu o alta persoana etc. Daca vrei sa vorbim, sunt aici, plus ca sunt si tipul de persoana care ar vorbi de vise pana la 3 dimineata

| Sandor12921 explică (pentru AnonimnusAno):

Chiar mi-ar placea sa vorbim, am si timp liber, daca vrei imi scrii si vorbim, oricand

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

A doua amintire din vis - se zice că ti se arată călătorii peripeții și aventuri

| ziftode a răspuns:

Clar, tu o sa fi ala care o sa "bring balance to the Force"
in afara de "credinta" unora, in realitatea reala nu am auzit niciodata ca visele in general sa aiba vreo semnificatie CLARA, ce vrei tu sa crezi si ce au inventat altii este mai mult sau mai putin "wishful thinking" si nimic mai mult
chiar astrologia e o chestie cu mai multa valoare decat interpretarea viselor

| tal4556 a răspuns:

Visele sunt ultimele chestii la care te gandesti inainte sa adormi, nu au treaba cu prezisul viitorului

| Sandor12921 explică (pentru tal4556):

La concluzia asta am ajuns si eu dupa ce mi-am ''analizat'' mai bine ce mi-a trecut prin cap inainte de a adormi laughing

| tal4556 a răspuns (pentru Sandor12921):

Am un coleg cu porecla sandor laughing

| Karol1877 a răspuns:

Nu are ce repercursiune sa aiba visul in realitate, daca se intampla ceva in realitate este o coincidenta, neavand mare insemnatate visul.
Daca vrei sa afli mai multe poti citi "Interpretarea viselor" de Freud.

| iredbaron a răspuns:

Pai la cel cu femeia inseamna ca asa va fi o ruda de a ta la 40-50 ani si ala cu vehiculul nu stiu...