| Fineness a întrebat:

Imi puteti da si mie niste citate filozofice? Funditaa love struck

Răspuns Câştigător
| SENEX a răspuns:

Http://www.alexbraguta.com/citate/
Sper sa-ti fie de ajutor.

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Pe un deal crestea o cizma
Daca nu respira.inseamna ca nu trage aer
Daca marcam mai multe goluri ca ei. atunci poate reuseam sa ii batem *tamas btw *
...etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti care e cea mai tare filozofie si descrie toate religile ce nu si place altuia nu-i face crestinism / mulsulmani/evrei/budisti /hindusi etc

| emmaemmanuella a răspuns:

A filosofa inseamna a incerca sa raspunzi cu mijloace supermature la intrebari pe care si le pun copii. – Lucian Blaga
Putina filosofie duce sufletul la ateism, dar aprofundarea filosofiei il duce spre religie. – Francis Bacon
Nu se poate invata filosofia, se poate invata doar sa filosofezi. – Immanuel Kant

Daca nu risti nimic riscul este si mai mare.Erica Jong

Pastreaza-ti visele vii. Intelege ca pentru a realiza ceva trebuia sa ai credinta si incredere in tine, viziune, munca, determinare, si daruire. Aminteste-ti ca toate lucrurile sunt posibile pentru cei care cred.Gail Devers

| Larysa1994 a răspuns:

Http://citate.bizi.ro/citate-celebre-filozofice/

aici gasesti citate filozofice.si daca vrei unul facut de mine. :

Cel mai mare inamic al evolutiei noastre este incercarea de a face mai bine ce facem azi. Daca ce facem azi nu aduce rezultatele dorite nu trebuie sa devenim mai buni in a face acelasi lucru ci sa SCHIMBAM ceea ce facem.

O zi superba iti doresc!