| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU.
Întrebarea e simplă: proiecţie astrală. Cum?
("Jokerii" să se abţină)

11 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Esti sigur ca nu confunzi proiectia astrala cu pârțâiala astrala?
Asa s-ar parea, dupa cum descrii faza.

| Hombre a răspuns (pentru Leocerba):

Prea mult pârţâială, doar un fâs. laughing

| thealchemist a răspuns:

Nicicum, nu e pentru tine.

| Shammal a răspuns:

Visul e o forma de proectie astrala, poti incepe prin a-ti re-aminti ce visezi, sa fi constient in vis; poti practica "visul cu ochii deschisi" - stai pe spate ( sau orice pozitie care iti e confortabila) si te mentii constient pana cand adormi daca ramai constient si in timpul somnului este un progres;
meditatia in pozitia lotus cu spatele drept mai este o tehnica ce te poate ajuta daca iti place;
uite-te noapte la stele si proiecteaza-te in spatiu prin prezenta, expadare, inchiide ochii si proiecteaza-te
have fun doing it

| Lizzu a răspuns:

Proiectie astrala sau decorporalizarea. Am auzit ca se poate intampla ori in stare de constienta totala, adica stai relaxata cu ochii inchisi, ori in vis, vise lucide.
Visele lucide ofera posibilitatea ca persoana sa stie ca viseaza si sa fie constienta la orice pas ca se afla intr-un vis.
Te poti aseza intinsa pe spate cu mainile de o parte si de alta a capului.
Iti mentii corpul nemiscat. Dupa un timp iti apare starea de oboseala si somn. Creierul vrea sa doarma si transmite si corpului asta. Trebuie sa iti controlezi mintea. E ca si cum te-ai desparti in doua : minte si trup. In timp ce trupul adoarme, mintea ramane treaza. E o stare de transa, de confuzie. E greu sa ajungi la ea. Dar prin exercitiu se poate.

Unele persoane au relatat ca se vedeau pe ele insele de undeva de sus, isi vedeau corpul dormind.

Eu cred ca fiecare ne proiectam astral de fiecare data cand dormim si visam doar ca visele nu sunt constiente.
Proiectie- separarea spiritului de trup.

| Hombre a răspuns (pentru Lizzu):

Liza cand reusesti sa te decorpolizezi sa vii la mine in jacuzzi sa facem ghidusii, te astept fantoma draga.winking

| Lizzu a răspuns (pentru Hombre):

laughing laughing e imposibil sa fac ghidusii cu un om, trebuie sa fii si tu fantoma happy

| Hombre a răspuns (pentru Lizzu):

Ba putem, folosim un medium, pe EmaS

| Lizzu a răspuns (pentru Hombre):

rolling on the floor rolling on the floor)))))

| Iubibilăă a răspuns:

Ce specimene sunt pe aici! laughing

| KaterinaРомановский a răspuns:

Cum? Mai bine nu! Rezumă-te doar la faptul că visezi și atât!