| Just1dream a întrebat:

Buna TPU... Voi ce parere aveti despre semnificatia pe care o are moartea?

Răspuns Câştigător
| Romanian a răspuns:

Moartea e doar sfarsitul examenului nostru din aceasta lume, trrecerea spre judecata.Moartea nu conteaza, conteaza ce ai realizat in viata si cum ai trait-o.

14 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Moartea este trecerea in adevarata viata.De aceea noi trebuie sa ne gandim serios la o impacare cu Dumnezeu, prin Isus Hristos.
Tu unde iti vei petrece vesnicia?

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Fenomen natural normal. Sec, nu?

| Angel0 a răspuns:

Sfarsitul unui an scolar.

| chelstone a răspuns:

Sfarsitul tau ca entitate

| Malphas a răspuns:

Semnificaţie? Mă transform în crocodil...

| bebetho a răspuns:

-Cea mai notorie curvă ce există pe lumea astaaa-

| Dmesss a răspuns:

Stii cum e cand mori? Exact ca inainte sa te fi nascut. Adu-ti aminte cum era inainte sa te nasti si iti vei da seama cum este dupa ce mori.

| ostea a răspuns:

Moartea = Transformare.

| WhiteWolf7 a răspuns:

Despre semnificatia pe care o are moartea pentru.cine? Depinde.Pentru mine nu semnfica decat parasirea inchisorii in care este tinut sufletul, si anume trupul.Moartea este intermediul prin care te duci dracu in iad sau in rai.Pentru mine.
Eu nu stau a ma gandesc la moarte.Imi traiesc viata pana vine ea si ma ia si atunci cred ca am s-o imping in fata masinii.Fac ce vreau cand vreau(nu ma droghez si nu-mi risc viata ca prostu, nu interpretati gresit.). Parerea mea.

| MeoKidu a răspuns:

Hi!
În primul rând, dacă nu am muri, nu am avea loc pe Planetă...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi ca fiinte,sintem un suflet intr-un corp fizic,imprumutat daca pot sa spun asa,noi nu murim niciodata,doar corpul imprumutat dispare,noi continuam sa existam.te-ai intrebat vreodata de ce iti amintesti,de ce pastrezi in minte,parinti,bunici,copii, desi fizic, dispar? mor? sint multe de spus si explicat.Numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ce semnificatie are moartea?

| dada7k a răspuns:

Pentru mine nu e ceva foarte grav, caci toti o sa trecem uneori prin ea. Insa daca incerci chiar tu sa-ti provoci moartea mi se pare foarte grav deoarece sunt o multime de persoane care ar da orice sa mai traiasca si nu au cumbatting eyelashes

| toni_1804 a răspuns:

E doar un somn, suflarea de viata se intoarce la Dumnezeu. trupul devine tarana. cand Isus va reveni, cei mantuiti vor invia pentru. rasplata. adica viata vesnica, si cei rai vor invia pentru. a-si primi pedeapsa, adica vor arde alaturi de cel care i-a inselat, Satan. Biblia spune asta...din alt pct. de vedere nu stiu sa-ti rapund, pentru. ca nu cred in altceva decat ce spune Dumnezeu. Sper ca ti-am putut fi de folos.