| Ylmaz_Frunzila_ a întrebat:

Buna vreau si eu sa stiu ce ce medie pot intra la stiinte sociala din clasa a 10 eu fac acu in a 9 pe turism si alimentatiesi vreau sa ma mut ce medie trebuie sa am ca sa intru la stiinte sociale! va rog ziceti-mi!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este necesar ca media de promovare a cl. a IX-a sa fie cel putin egala cu media ultimului promovat din clasa de transfer.
De asemenea trebuie sa sustii si sa reusesti la examenele de diferente.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu avem noi cum sa stim care este cea mai mica medie de la Stiinte Sociale, asta trebuie aflat la liceul unde vrei sa te transferi, dar ca sa nu risti sa nu intri, pune mana serios pe carte si obtine note cat mai mari, ca media ta sa fie cel putin egala cu a ultimului elev.
Nu uita si de examenele de diferenta, care sunt obligatorii si eliminatorii.