| KingJulien a întrebat:

anul acesta dau examenul de capacitate si vreau sa intru la profilul stiinte sociale, cu ce medie de admitere se intra si ce pot iesi (eu stiu numai de psiholog) pentru jurnalism este? vreau mai multe idei funda!

Răspuns Câştigător
| pwp a răspuns:

Eu sunt la stiinte sociale happy
Iar media de admitere depinde de liceu...la cele bune se intra cu peste 9, dar si cu 8. dar la cele proaste se intra si cu 4, 5...
Poti deveni jurnalist, traducator, translator, judecator, avocat, notar si mai multe happy
Daca ai nelamuriri, da-mi un mesaj privat :*

| smara02 a răspuns (pentru pwp):

Buna. Cum pot sa i-au legatura cu tine pentru ca am si eu niste intrebari despre acest profil, dar nu ma llasa sa iti trimit mesaj in privat sad.

6 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Daca mai ai putina rabdare, spre sfarsitul semestrului, dirigintele clasei iti va da tie si colegilor tai, o brosura cu toate liceele din judetul tau, cu mediile de admitere pe ultimii 2 ani, pe profile. Astfel vei afla daca media ta de admitere se incadreaza sau nu profilului ales de tine.

| pwp a răspuns:

Mersi pentru funda happy

| KingJulien explică (pentru pwp):

mi-ai fost de cel mai mare ajutor.nu ai pentru ce multumesc pentru detalii happy

| FadetoBlack a răspuns:

Bună, păi depinde de liceu, şi de media ta. de obicei cu 8 se intră, şi cu 7 şi la liceele bune, acum depinde şi de ierarhie... asta e cea mai imprtantă, restul' nu contează...

| lol5755 a răspuns:

Daca vrei sa te faci jurnalist urmeaza profilul de filologie. este aproape identic si limba engleza este un pic mai accentuata(la jurnalism ai nevoie de limba engleza) Succes!