| Jigokunokishi a întrebat:

As vrea sa stiu daca editia din 1992 a cartii Cartea tibetana a mortilor(Bardo Tholdol) a fost tradusa cat de cat ok si s-a pastrat mesajul si daca cartile traduse mai nou sunt mai corecte. Daca stiti va rog mult lasa-ti un comentariu. multumesc happy

Răspuns Câştigător
| Okkultist a răspuns:

Da! Este o carte care si-a pastrat mesajul cel mai bine, fata de alti autori Tholdol, respectiv editura a pus punctul pe i sa zic asa.
Cartea de la editura herland mi-se pare ce-a mai potrivita, de altfel daca nu ai cumparat-o inca iti recomand si cartea egipteana a mortilor.
Egiptenii au pus pret pe moarte extrem de mult, erau obsedati iar scrierile acelea sunt extrem de profunde.
Daca te pasioneaza iti mai recomand si Itinerarul sufletului in tinuturile tainice.Viziunea vechilor egipteni asupra mortii de Schweizer Andreas, explica,, portile,, prin care trebuie sa treaca spiritul, are ilustratii etc.
O seara frumoasa, sper ca ti-am fost de ajutor.

| Jigokunokishi explică (pentru Okkultist):

Multumesc!

| Okkultist a răspuns (pentru Jigokunokishi):

Cu drag!