| FastDraw a întrebat:

ma poate ajuta cineva să-mi spună ce este asta?
Ii găsită in pădure și are forma de lingou.
https://i.imgur.com/GYeJuKa_d.jpg?maxwidth=640&shape=thu mb&fidelity=medium

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Plastic/sticla - pierduta/aruncata?

| FastDraw explică (pentru DoarBogdan):

Nu-i plastic și nici sticla, pare a fii piatra, am precizat ca este găsită deci nu stiu dacă este pierdută sau aruncată oricum locul ăla nu a fost atins de om de mult timp, este găsit pe munții Oituzului

| Ineys a răspuns:

Pare ceva artificial, e prea bine conturata ca sa fie natural. Cel mai probabil cineva a pierdut acel obiect.

| FastDraw explică (pentru Ineys):

Am căutat pe internet și se aseamănă cu cristalul de stâncă dar formalul ii prea bine definit ca sa fie format natural

| DoarBogdan a răspuns (pentru FastDraw):

Pai exact, nu pare natural. Desi este chiar interesanta chestia. Nu stiu exact ce ar fi atunci, sau unde ai putea sa mergi sa intrebi. Mai ales prin Romania.
Cred ca ar trebui cautat extern.

| JicaContra a răspuns:

Este absolut imposibil, ca natural, ceva sa ia forma aia, pare a fi parte dintr-un suvenir, facut dintr-un cristal mai rasarit