| LoVeIsMyAir a întrebat:

Care e motto-ul dupa care va ghidati voi in viata?

Răspuns Câştigător
| mariaaaaa a răspuns:

Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cum nimeni nu te-a facut sa suferi. Danseaza ca si cum nu te-ar vedea nimeni.Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieste ca si cum ar fi ultima zi pe Pamant.

funda plisss?:X

63 răspunsuri:
| 211wasgnij a răspuns:

"Often, the road to hell is paved with the good intention".

| denisa20 a răspuns:

Fiecare lucru se intampla cu un motiv.
Un om destept invata din propriile greseli insa unul intelept invata din greselile altora.

| Andrewz a răspuns:

Trec si peste asta.

| Candice a răspuns:

Nimic pe lumea asta nu e intamplator tongue

| Kristina_3133 a răspuns:

Zic ca ei si fac ca mine! sau Nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard!

| cucaracia a răspuns:

Is curious, scandalous, don't be so furious
Life is a bad joke, don't take it serious
When I feel myself double-crossed, not lost
Nothing can make me swallow my words.
(E curios, scandalos, nu fi asa furios,
Viata e o gluma proasta nu o lua in serios
Atunci cand ma simt inselat, nu pierdut
Nimic nu ma poate face sa-mi inghit cuvintele)
.l'am tradus in caz ca nu t pricepi la eng.

| Green007 a răspuns:

Yes I cant

| KimY a răspuns:

Gandeste pozitiv!

| sorinsam1995 a răspuns:

What would Jesus do?

| ZapaciLaa a răspuns:

"Nu conteaza ce a fost, trebuie sa ma gandesc doar la viitor!" e motto-ul meu.

| Gufiii a răspuns:

Zambeste maine oricum va fi mai rau

| Adryan657 a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate!

| Lexiiii a răspuns:

"Orice lucru se intampal cu un motiv ".

| Fikki a răspuns:

Viata merge mai departe, Viata e frumoasa merita traita

| pisikutza a răspuns:

Life is all about taking risks and get what you want!

| traceurpkvictor a răspuns:

"Curajul inseamna sa fii singurul care stie ca-ti este frica"(unul esential in Parkour)
"O iubire care nu risca nimic, nu valoreaza nimic."(Asta e chiar adevarat)
Funda?big grin

| LoveYou_6409 a răspuns:

Nicoadata nu ascult de altii, mereu fac cum vreau eu!; x

| AdiXd2498 a răspuns:

Omu' cat greseste invata

| Alexe17 a răspuns:

Never give up! / Respect!

| DariWillis a răspuns:

Depun efortul minim necesar s-o duc bine. Oricum stiu ca pot mai mult de atat! (motto propriu) laughing

| StatuZ a răspuns:

Traieste ziua ca pe ultima din viata ta big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Considera-te ceea ce vrei tu sa fii nu ceea ce te obliga altii!" No funda daca nu trebuiebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi controlez viata, eu te controlez pe tine, viata te controleaza pe tine. ( sper ca ai inteles ce am vrut sa zic )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mă înec pentru că am intrat în apă, ci pentru că am rămas acolo.

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!

Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai

Multumesc lui Dumnezeu pentru fiecare moment In care am ras sau am plans,mi-e indiferent constient ca fiecare hop...e o incercare si fiecare reusita un raspuns la o intrebare!

Invat sa plang fara lacrimi,sa admir cu masca indiferentei pe chip, sa sufar razand de fericire, am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

Sunt mai multe...

Tu dupa care motto traiesti?

| NCL a răspuns:

Daca Dumnezeu ti.a oferit un Nu are un Da mai mare pentru tine.

| mriuls a răspuns:

Simplitatea e arta de a trai in viata! love struck

| Dragos4SAD a răspuns:

Iti asculti inima, traieste clipa dar nu uita de viitor...

| AnnyKllau a răspuns:

"No le digas a Dios lo grande que es el problema, dile al problema lo grande que es Dios", traducere: "Nu-i spune lui Dumnezeu ce mare este problema, spune-i problemei ce mare este Dumnezeu"

| zapacita05 a răspuns:

Speranta moare ultima !