| anonim_4396 a întrebat:

Care este apogeul dragostei?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Adevarat,harciog,dorul nostru poate pieri in noapte-adanca; dar:
"Lumina stinsului amor
Ne urmareste inca.".si ne va urmari pana in utima clipa a sederii noastre pe Pamant.
Pana la urma, desi n-am atins apogeul originalitatii cu raspunsurile noastre, tot trebuie sa-i multumim lui Nobody4Nobody ca ne-a prilejuit aducerea -aminte a unor versuri atat de frumoase.

19 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Orgasmul simultan dăăăă!

| Vizitiul a răspuns:

Multi cred ca dragostea se termina atunci cand personale se despart. Apogeul dragostei nu exista, ea tot timpul ramane prezenta, chiar daca nu poate fi concretizata fata de cel iubit. "Se despart partile fizice, din diferite motive, nu partile sufletesti." Cateodata asa-i mai bine, desi merita sa lupti pentru ceea ce te leaga din punct de vedere spiritual. In final, vreau sa mai notez ceva: unde vorbim despre apogeu, clar nu vorbim de dragoste.

April
| April a răspuns:

Din fericire dragostea nu are "inceput, cuprins si incheiere, intriga si punct culminant"; ei ii este suficient ca exista...si nimeni nu vrea mai mult... Dragostea nu e o poveste, e o stare; cand incepi sa o povestesti, ea deja nu mai este.

| harciog a răspuns (pentru April):

"Tot astfel cind al nostru dor"...Frumos spus si din partea ta.

| harciog a răspuns (pentru April):

Sper din toata inima sa pot sa-ti spun sar'mina.In mediul in care lucrez si ma misc nu pot purta discutii din astea asa ca rog intelegere pentru activitatea pe virtual cu toate ca nu-l apreciez in toate aspectele.

| April a răspuns (pentru harciog):

Adevarat,harciog,dorul nostru poate pieri in noapte-adanca; dar:
"Lumina stinsului amor
Ne urmareste inca.".si ne va urmari pana in utima clipa a sederii noastre pe Pamant.
Pana la urma, desi n-am atins apogeul originalitatii cu raspunsurile noastre, tot trebuie sa-i multumim lui Nobody4Nobody ca ne-a prilejuit aducerea -aminte a unor versuri atat de frumoase.

| harciog a răspuns:

Cind esti in culmea dragostei pregatit sa faci sex cu Eva Hertigova si intorci capul dupa o furnica.

| harciog a răspuns:

Domnule,raspunde te rog, dar ai bunul simt sa vezi ca sint si femei de fata si mai ales vezi ca ele fac o anumita diferenta intre ce le place si ce gindesc.Fa si matale rogu-te.

| harciog a răspuns:

Atunci sa-mi bag picioru-n capu'vostru.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un copil care împlinește doi oameni!
Pa, pa.

| miradoniz a răspuns:

hee hee dragostea însasi este apogeul ei, desigur laughing

| IMC90 a răspuns:

Orgasmul, fireste laughing

| KyraW a răspuns:

Moartea

| elasexygagica a răspuns:

Sexlove struck fara inhibitziilove struck

| RyugaHideki a răspuns:

Cine a spus ca dragostea are un apogeu? Dragostea pentru o persoana poate sa se termine dar nu dragostea pentru oricine. Poti sa nu mai iubesti o persoana care acum un timp o iubeai foarte mult, dar in schimbi iubesti pe alta happy

| Biggiesan a răspuns:

Adormirea sau mai bine zis nescularea ștromeleagului!:-))))))))

| aryana1991 a răspuns:

Apogeul e divortul si infernul e casatoria :p

| fulgerul a răspuns:

Un copil,poate doi,cu cat mai multi cu atat de mult dureaza apogeul, dupa aceea iti doresti sa apuci apogeul copiilor tai, daca nu te obisnuiesti cu perigeul!

| evilestevil a răspuns:

Dar oare exista dragoste?

| Trolley a răspuns:

Este doar inceputul. Prin iertare rezolvi conflictele aparute. Dragostea insa inseamna mult mai mult. Funda te rogg big grin