| 38499388seby29 a întrebat:

Care este baiatu ideal pentru tine ca si fata? cum trebuie sa arate el ca sa fie atragator?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

In primul rand sa fie inteligent!
Daca este inteligent stie ce si cum in orice: stie cum sa se aranjeze/imbrace, stie cum sa se poarte in societate, stie cum sa se poarte cu o femeie, are o cariera de succes.
Frumusetea fizica e trecatoare, in plus, fiecare fata/femeie are gusturile sale, fiecare preferand un alt gen de barbat, insa majoritatea vor sa fie tandru, fidel, sa o asculte cand vorbeste, sa-i faca din cand in cand complimente, sa o surprinda cu mici gesturi de la o floare lasata dimineata pe perna si pregatirea micului dejun, pana la... ce vrea el/in functie de ce stie ca vrea ea, sa aiba simtul umorului, sa-i respecte familia si prietenii, sa-i inteleaga si respecte activitatea profesionala, sa o ajute din cand in cand la curatenie, sa o tina in brate cand e trista, sa-i arate ca o iubeste in fiecare zi, sa nu uite cand e ziua ei de nastere sau aniversarea lor ca si cuplu, sa nu o minta, sa faca dragoste cu ea cu pasiune.

22 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Multumesc Seby, astept funtita! happy
Eu am spus sincer din punctul meu de vedere cum vreau eu sa fie un barbat, dar si din ceea ce stiu ca mai vor si alte femei!
De aceea am un raspuns complex,... un cumul de calitati ale barbatului pe care, lasand la o parte mici detalii fizice, ca na, gusturile nu se discuta, majoritatea femeilor vor de la un barbat cam ceea ce am enumerat mai sus, plus/minus alte detalii, in functie de nevoile fiecareia. dar, in mare, cam despre asta ar fi vorba!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

In primul rand sa se poarte bine cu mine.Sa fie frumos si sa stie cum sa se imbrace.happybig grinSa fie curajos si istet.Sa fie un tip de gasca.big grin

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Inalt, constitutie atletica, ochi albastri, sincer, maleabil, devotat, sa iubeasca copiii, drumetiile... exact ca sotul meu...

| gabrielutzu a răspuns:

Eu daca as fi fata(da nu-s:crying ) baiatu ideal ar trebui sa arate asa: dragut, simpatic...nu! Glumesc.
Ar trebui sa fie chel, smecher, inalt (cam 2m), sa aiba masina tare(dacia 500) solid, sa fac cel putin un sport de contact (de preferinta box) si sa lucre ca bodyguard sau ca recuperator, SI SA AIBA BANI, BA! Multi bani. :laughing

| anonim a răspuns:

Am sa va raspund cu un banc:
S-a descis un SUA un magazin de barbati de unde femeile puteau sa-si cumpere viitorul partener. Exista 6 etaje in care se ofera barbati cu diferite caractere, dar marfa poate si vizionata o singura data
Etajul 1: Acesti barbati au job
Etajul 2: Acesti barbati au un job si le plac copii
Etajul 3: Acesti barbati au un job, le plac copii si arata bine
deja ofertele sunt sin ce in ce mai tentante."oau" gandesc femeile, dar merg mai departe gandind ca la nivelul urmator le asteapta o oferta si mai buna.
Etajul 4: Acesti barbati au un job, le plac copii, arata bine si te ajuta la curatenie
majoritatea femeilor bineinteles urca mai departe
Etajul 5: Acesti barbati au un job, le plac copii, sunt foarte atractivi, ajuta la curatenia casei si sunt deosebit de romantici
Toate femeile sunt tentate sa se opreasca, dar merg mai departe gandind ca la etajul superior va fi o oferta si mai buna
Etajul 6: Sunteti vizitatorul numarul 51.255.698.966 al acestui etaj. Aici nu se mai gasesc barbati. Acest etaj exista doar pentru a demonstra femeilor cat de greu sunt de multumit. Bine ati venit la magazinul de barbati big grintongue

| Ben. a răspuns:

Sunt mascul d vreo x ani ...nu stiu c sa-ti spun... m-am insurat la 20 d ani si n-am avut timp decat s-o cunosc p d-na ben zona... m-am straduit sa fiu eu insumi...

| LuS[z] a răspuns:

Sa fie mai inalt decat mine cu maxim 15cm, sa aiba ochii verzi sa avem in comun cel putin un gen sau subgen de muzica, sa-mi aduca mereu zambetul pe buze sa fie inteligent si sa aiba o constitutie atletica si...ar mai fi dar cred ca ar trebui sa scriu mult mai mult asa ca...nu mai scriulaughing

| andi a răspuns:

Bravo antonia, meriti un raspuns castigator!

| JustMeFlory a răspuns:

Pt mine baiatul ideal nu trebuie sa fie neaparat frumos! mai bine sa ma inteleg eu bine cu el, sa ma respecte si dupa vedem cum stam si cu frumusteteawinking

In orice caz, eu una nu am gasit baiatul ideal dar am ajuns la o conculuzie, am combinat 3 baieti unul se comporta frumos, altul este mai romantic, si celalat este frumos! Acum esentialul ar fi ca ei sa nu se intalneascalaughing...

P. S glumesc!
poate pe la vreo 20-30 de anul voi da si eu peste BARBATUL IDEAL!

| dulshe a răspuns:

Baiatul idea? pfff as face o listalaughing
am sa va zic cateva...pai sa fie putin mai inalt k mine, sa nu fie nici gras nici slab, sa nu-i placa sa bea mult(doar ocazional 1 bere), de fumat mie tot una, sai plac distractia, sa stie sa ma aprecieze, sa ma iubeasca exact cum sunt, sa fie sincer...si poate mai gasesc cevalaughinglaughing

| amberjuly a răspuns:

Cum sa arate? Acelasi baiat imbracat/aranjat cu prost gust si injurand, comportandu-se cu o fata k un badaran nu e atragator iar daca e imbracat/aranjat cu bun gust, fiind inteligent, finut, de treaba arata extraordinar. Femeile se uita mai putin la aspectul exterior, cel putin alea mai inteligente si cu adevarat valoroase. Sa se poata darui, sa isi poata arata sentimentele fara sa creada ca isi calca pe orgoliu, sa fie foarte atent si iubitor, sa fie sincer, sa fie masculin dar totusi sensibil cu femeile(nu cu toate laughing ), sa fie fidel... etc. s-a mai spus, nu mai repet

| cotzobel a răspuns:

Pe mine personal nu ma intereseaza nici frumusetea, nici contul din banca, nici daca e alb sau negru, gras sau slab... ceea ce am vrut eu e sa ma iubeasca, sa ma respecte si sa fie sincer...frumusetea interioara e mult mai importanta decat frumusetea fizica.cu totii meritam o sansa chiar daca suntem urati, saraci, grasi, negrii etc.parerea meahappy

| Criiss16 a răspuns:

Pt. mine baiatul ideal.nu trebuie sa fie chiar frumos...Atata timp cat are suflet, ma respecta si ma inteleg bine cu el.Ma uit mai mult cum e pe dinauntru nu pe dinafarahappybig grin

| 38499388seby29 explică:

Antonia sincer pentru mine esti rezervata ca si castigatoare! imi place mult ras.al tau.

| 38499388seby29 explică:

Conteaza nationalitatea lui? daca e maghiar, sau joponez, sau corean,, ...sau chiar tigan? e tot una?

| maitreyi a răspuns:

Potrivit de inaltime, in orice caz mai inalt ca mine
sa fie mai inchis la ten(brunetel)
sa aiba parul negru sau castaniu inchis
ochii mari si frumosi
sa fie ff inteligent da mai mult sa fie romantic f romantic dar fiind romantic sa nu fie slab de inger
sa ma domine fara sa ma raneasca
sa ma pretuiasca pentru ceea ce sunt
sa ii placa mult copiii
sa fie loial
sa imi ofere siguranta
sa imi dea atentie

| giulia_6563 a răspuns:

"nu judeca o carte dupa coperta"asa si cu baieti si fetele eu nu pun mare pret pe aspectul fizic bine nici sa fie urat sa imi fie rusine sa merg cu el pe strada dar nu vreau sa fie nici frumusete rapitoare deoarece cine e prea frumos nu o sa fie niciodata numai al tau deoarece se vede prea frumos si considera ca merita mai mult.imi doresc un baiat cuminte, calculat in ceea ce zice si face, sa aiba simtul umorului, sa fie calm, sa ma respecate, sa fie protector, sa aiba rabdare cu mine adc intelegator.sa aiba sufletul mare, sa nu fie consumator de superfiante.

| wreckoftheday a răspuns:

Viziunea unei fete despre baiatul ideal nu corespunde cu realitatea.Prea multe calitati si zero defecte.Practic imposibil.In plus, cand te indragostesti, se intampla ca acel baiat sa fie diferit de ceea ce ti-ai imaginat.Eu am vrut un baiat de 1, 80 m, par castaniu (scurt), ochi caprui, buze groase si m-am indragostit de un baiat de 1, 70 m, par brunet (mediu, niciodata nu mi-as fi imaginat ca m-ar atrage un baiat cu o,, podoaba capilara'' ca a lui), ochi albastri mari si adanci, slabut si foarte de treaba.Nici la comportament nu am nimerit-o. Oricum, cu siguranta exista o fata pentru care esti baiatul ideal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo fetelor, din raspusurile voastre imi dau seama ca eu sint idealul vostru. Ma intreb insa, voi ce-mi oferiti? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baiatul atragator si ideal pentru mine trebuie sa fie in primul rand generos. Unele fete aleg un baiat dupa aspectul fizic eu il aleg dupa suflet pentru ca daca are suflet are tot ce trebuie pentru a fi un baiat ideal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Analt oki albastri inteligent brunet sa aiba stofa glumet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El trebuie sa fie romantic, sa faca pe fata sa zimbeasca, so iubeasca, sa o sune in fiecare zi, si sa -i zica ca o iubeste, sa iasa la primblare, de acesta baiat trebuie sa aiba fiecare fata, care au deamu sunt norocoase, care nu au... o sa aiba in curind...