| SadBoyForever a întrebat:

Care este cel mai lung cuvant din vocabularul romanesc?

Răspuns Câştigător
| ApkBR a răspuns:

Pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza (44 litere are)

| DonyHD a răspuns (pentru ApkBR):

Si ce inseamna?laughing

| ApkBR a răspuns (pentru DonyHD):

Http://www.amtupeu.ro/pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza/ Sincer, nu stiam exact ce inseamna.

7 răspunsuri:
| AdyutzZz a răspuns:

Pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza si cel mai lung nume de familie din Romania este Protopopitoricescovici(incearca sal zici repedelaughingno sa-ti iasabig grin)

| DORICE a răspuns:

Pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza

| DonyHD a răspuns:

Cred ca " Pseudochinegeticos "

| ciOban a răspuns:

Cica este pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza, care contine 44 caractere happy.

| ixiHida a răspuns:

Ahh sincera sa fiu domnu` meu de mate mi-a zis deoarece este foarte interesat dar nu mai tin minte : [ [