| КоТиК a întrebat:

Care este cel mai vechi acid?

Răspuns Câştigător
| kevincube a răspuns:

Acidul Clorhidric (HCl) - 1774

| Wehrmacht a răspuns (pentru kevincube):

Nu...acizii au fost folositi din timpuri mai vechi.Chiar cu 3 ani inainte de ce ai spus tu a fost descoperit 2, 4, 6-trinitrofenolul, facut cu acid nitric, acid despre care cica ar fi spus unu' ceva prin 712-800+ dupa ce a amestecat un vitriol cu saltpetru.

4 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Tu la ce te referi mai exact? Cel mai vechi descoperit acid de catre om sau ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este unul care cica este in noi; ADN adica dezoxoniborucleic cam asa seva, cai cam greu di vorghit mi se limba plimba-n gura.

| Krsdt a răspuns:

Acidul gastric.